Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szczegóły na temat anulowanych gier twórców Too Human

Silicon Knights planowało survival horror dla THQ.

Użytkownik forum NeoGAF dotarł do informacji, które prezentują anulowane projekty studia Silicion Knights. Firma, w której pracuje już tylko pięć osób, została pozwana przez Epic Games i zmuszona do zapłaty 9 mln dolarów.

Na liście gier, których nie zobaczymy, znalazły się m.in. dwie kolejne części Too Human oraz Eternal Darkness 2. Druga część serii Too Human miała mieć podtytuł Rise of the Giants. Zarówno ta produkcja, jak i trzecia część trylogii, zostały anulowane.

Druga część Too Human

Po zakończeniu prac dla Microsoft Game Studios, twórcy pracowali jeszcze nad The Box, które wydać miała SEGA. Później tytuł przemianowano na The Ritualyst, a prawa przejęło THQ. Produkcja miała być horrorem, rozgrywającym się w otwartym świecie. Premierę gry, podobnej w założeniach do Silent Hill, planowano na X360 i PS3. W 2009 roku THQ zamknęło projekt z powodów finansowych.

Pozew Epic Games ujawnił jeszcze kilka tytułów. The Crucible: Evil Within miał być grą fantasy, w której przeczesujemy podziemia. Nic nie wiadomo o reszcie wymienionych projektów: Siren in the Maelstrom, The Sandman oraz King's Quest.

Silicon Knights wyrokiem sądu z listopada tego roku zostało zmuszone do zapłaty 9 mln dolarów odszkodowania na rzecz Epic Games.

The Box
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze