Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Apelacja Silicon Knights w sprawie przeciwko Epic Games oddalona

Studio musi zapłacić 9,2 mln dol.

Kanadyjskie studio Silicon Knights, twórcy Eternal Darkness, Too Human oraz X-Men Destiny po raz kolejny przegrali w sądzie rozprawę przeciwko Epic Games.

Sąd apelacyjny podtrzymał w mocy wyrok z 2012 roku i potwierdził odszkodowanie w wysokości 9,2 mln dol. na rzecz twórców Unreal Engine - informuje serwis Polygon.

Firma naruszyła licencję silnika, w wyniku czego została pozwana przez Epic Games. Deweloperzy muszą usunąć kody źródłowe gier Too Human i X-Men: Destiny oraz dane dotyczące niedokończonych projektów. Producent musi także zaprzestać produkcji tych tytułów, a wszystkie niesprzedane kopie powinny zostać wycofane i zniszczone.

Silicon Knight broniło się, twierdząc, że Epic nie dostarczyło funkcjonującej wersji silnika w 2008 roku. Epic odpowiedziało pozwem, zarzucając Kanadyjczykom budowę własnej technologii na bazie Unreal Engine, co jest niezgodne z licencją.

Wyegzekwowanie odszkodowania będzie najprawdopodobniej sporym problemem. Silicon Knights praktycznie już nie istnieje, a kontrowersyjny założyciel tej firmy - Dennis Dyack - zbierał ostatnio pieniądze na produkcję Shadow of the Eternals, duchowego następcy Eternal Darkness. Wtedy pracował już jednak w Precursor Games, którego równie skomplikowane losy opisaliśmy w październiku.

Too Human

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze