Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

System tworzenia meczy w Apex Legends połączy cheaterów z innymi oszustami

Niech grają ze sobą.

Studio Respawn Entertainment ogłosiło, że w ramach walki z plagą oszustów w Apex Legends, wprowadzi do gry nowy system matchmakingu, czyli tworzenia rozgrywek. Dzięki narzędziu cheaterzy zagrają z innymi cheaterami.

We wpisie na forum Reddit deweloperzy podkreślają, że inwestują zasoby w walkę z nieuczciwymi graczami, między innymi wykorzystując technikę uczenia maszynowego, by system automatycznego banowania umiał rozpoznać podejrzane zachowanie i samemu zastosować karę.

Cover image for YouTube videoApex Legends Season 2 – Battle Charge Launch Trailer

Respawn chce też zapobiec tworzeniu kont, które służą ominięciu kary, w tym celu stosując weryfikację dwustopniową na „kontach wysokiego ryzyka”. Twórcy poprawiają ponadto wykrywalność profili typu spam, czyli powstałych wyłącznie w celu oszukiwania.

Twórcy Apex Legends zaznaczają, że zabawa w grupie cheaterów - nawet gdy samemu nie używa się niedozwolonych narzędzi - to wciąż oszustwo. Deweloperzy przyjrzą się takim osobom, ale nie wiadomo, jakie kary zastosują.

Problem nieuczciwości jest szczególnie dotkliwy w meczach rankingowych

Wkrótce do gry ma też trafić wyczekiwana opcja przełączania się między graczami w trybie obserwatora - po śmierci. Funkcja pozwoli zgłosić oszusta nawet wtedy, gdy ostateczny cios zadał inny gracz.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

„Tak jak wspominaliśmy wcześniej, wojna z cheaterami będzie trwać dalej i pozostaje dla nas wysokim priorytetem. Zawsze będzie praca do wykonania, ulepszenia do wdrożenia czy sytuacje, do których należy się dostosować” - komentuje Respawn Entertainment.

Źródło: Reddit

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Apex Legends

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze