Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Symulator kopania kryptowalut pozwoli zostać wirtualnym milionerem

Cofniemy się do 2010 roku.

Gracze w końcu będą w stanie kupić kartę graficzną, choć tylko wirtualną. Mowa o grze Crypto Miner Tycoon Simulator, gdzie takich urządzeń będziemy potrzebować jak najwięcej - by zostać milionerem.

Produkcja pozwoli cofnąć się w czasie, by w 2010 roku rozpocząć proces wydobywania kryptowalut. Co interesujące, ceny będą korespondowały z tymi z prawdziwego świata, lecz będziemy mogli zmienić bieg wydarzeń. Dla przykładu, przeprowadzenie kampanii promującej nowy wynalazek może przełożyć się na inne losy.

Jak można się domyślać, ważną kwestią będzie właśnie sprzęt. Tutaj także deweloperzy ze studia Bigosaur z Serbii stawiają na realizm i urządzenia odpowiadające tym, które ukazywały się w ostatniej dekadzie.

Gracze zajmą się nie tylko kupowaniem i sprzedawaniem kryptowalut, ale także składaniem samych „koparek” i naprawianiem zepsutych komponentów. Wraz z rozwojem biznesu zadbamy nawet o odpowiednie rozprowadzanie generowanego ciepła, wynajmowanie pomieszczeń, zatrudnianie pracowników, ich szkolenia i tak dalej.

Autorski silnik przygotowany przez twórców zagwarantuje realizm także w sferze samego wydobywania kryptowalut. Możliwe będzie nawet otwarcie centrum rozwoju, gdzie odkryjemy nowe rozwiązanie techniczne - najlepiej przed konkurencją.

Premiera jeszcze w tym roku, na PC. Crypto Miner Tycoon Simulator nie ma jeszcze konkretnej daty debiutu.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze