Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Twisted Pixel jest ponownie niezależne

Nie należy już do Microsoftu.

Studio Twisted Pixel Games - twórcy 'Splosion Man, Comic Jumper, The Gunstringer czy LocoCycle - nie jest już częścią Microsoftu i ponownie działa jako firma niezależna.

'Splosion Man

Tym samym deweloperzy mogą zająć się projektami multiplatformowymi i nie są już ograniczeni do Windowsa czy konsol Xbox.

Studio z Teksasu powstało w 2006 roku, pracując jako podwykonawca dla Midway Games. Pięć lat później - w październiku 2011 - firmę przejął Microsoft.

Teraz twórcy zapewniają, że nie ma mowy o żadnym konflikcie z byłym właścicielem.

„Od samego początku byli dla nas wspaniałym partnerem i zawsze prowadziliśmy z nimi otwarty dialog na temat pomysłu powrotu do niezależności, jeśli będzie to miało sens z naszego punktu widzenia” - wyjaśnia współzałożyciel i dyrektor kreatywny, Josh Bear.

Microsoft opublikował pierwszą grę Twisted Pixel Games - The Maw - już w 2009 roku, kończąc na wyścigowym LocoCycle cztery lata później.

„Byli dla nas wspaniałym partnerem w Microsoft Studios, oferując nowe, innowacyjne wrażenia dla fanów Xboksów na całym świecie” - dodaje John Needham z Microsoftu. „Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co stworzy ten utalentowany zespół.”

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze