Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Obsidian pracowało nad trzecią częścią Knights of the Old Republic

Z wielkim powrotem Revana.

Chris Avellone potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że studio Obsidian zajmowało się wstępnymi pracami nad Knights of the Old Republic 3.

W głównej roli planowano obsadzić Revana, znanego już z pierwszej części RPG w świecie „Gwiezdnych wojen”, którego zabrakło jednak w sequelu.

- Zawsze podobał mi się pomysł na Revana, sprytnego i potężnego jak postać gracza. Był nawet lepszym strategiem, niż sugerowała pierwsza część - mówił Avellone. - Cała druga odsłona jest usiana wskazówkami: „dlaczego nie zniszczył tej infrastruktury? Co starał się zachować? Czy widział coś, czego nie zauważyli inni?"

Według projektu, w trzeciej części gracz wcielał się w postać określaną jako „The Exile”, a głównym zadaniem było właśnie wytropienie Revana.

- Wydawało nam się, że proponowaliśmy ten projekt raz za razem, ale do niczego to nie prowadziło. W końcu ktoś [w LucasArts - dop. red.] podjął decyzję, że nic z tego nie będzie - wspomina Avellone. - Było to smutne, ale biznes to biznes.

Deweloper z Obsidian, który wspiera także produkcje studia inXile Entertainment, wspomniał w rozmowie, że w lutym tego roku proponowano LucasArts także inny projekt z uniwersum Star Wars, ale i z tych rozmów nic nie wynikło - a dwa miesiące prawa do „Gwiezdnych wojen” przekazano w ręce Electronic Arts.

Zwiastun Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze