Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic podobno nie powstaje

Aktualizacja: Jason Schreier twierdzi, że gra jednak powstaje.

Aktualizacja: kolejny zwrot akcji w sprawie remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic. Znany dziennikarz Jason Schreier twierdzi, że gra jednak powstaje, choć to, czy kiedykolwiek się ukaże, to już inna sprawa.

Nie wiem, czy remake KOTOR-a kiedykolwiek się ukaże, ale dwie osoby z Saber Interactive powiedziały mi, że wciąż nad nim pracują, pomimo niedawnych plotek, że nikt nie pracuje nad grą” - napisał Schreier na X.


Oryginalna wiadomość: Oczekiwany remake Star Wars: Knights of the Old Republic podobno nie powstaje obecnie w żadnym studiu deweloperskim, co wpisuje się w serię złych wieści na temat tego projektu w ostatnich latach.

Najnowsze - nadal nieoficjalne - doniesienia przekazał dobrze poinformowany Jeff Grubb z serwisu GiantBomb w swoim programie Game Mess Mornings.

- Pragę sprecyzować, że nad tą grą nikt obecnie nie pracuje - przyznał, powołując się na własne źródła. - Kropka. Nikt się tym nie zajmuje, w żaden sposób, w żadnym studiu.

To wszystkie ujawnione detale, ale czy potrzeba czegoś więcej? Ostatnie oficjalne słowa na temat remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic pochodzą sprzed kilku dni, gdy szef Embracer Group - Lars Wingefors - odmówił jakiejkolwiek wypowiedzi na temat tytułu. Jak przyznał, wszystko co mówi w temacie, natychmiast ląduje w mediach (miał rację).

Tytuł zapowiedziano w 2021 roku na imprezie Playstation Showcase i choć pełny zapis tego wydarzenia nadal obejmuje to ogłoszenie, to samodzielnego zwiastuna już nie ma (Sony tłumaczyło się później, że winne były prawa do muzyki, należące do Disneya).

Już w ubiegłym roku nad grą zebrały się ciemne chmury, gdy informowano, że prace zostały wstrzymane, a kilka tygodni później przeniesione z Aspyr Media do Saber Interactive. Nieco później ten sam Jeff Grubb stwierdził w podcaście, że nie byłby wcale zdziwiony, gdyby oczekiwany remake nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR) to wydana w 2003 roku gra RPG osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł stworzony przez Bioware zebrał przytłaczająco pozytywne recenzje i do dziś uważany jest za jedną z najlepszych gier na licencji Gwiezdnych Wojen.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Android, iOS, Xbox, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze