Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Street Fighter x Mega Man, darmowa gra od Capcomu

Platformówka w 8-bitowym stylu na 25-lecie serii.

Capcom szykuje prezent z okazji 25-lecia serii Street Fighter i Mega Man. Za tydzień, 17 grudnia, wydawca udostępni za darmo grę Street Fighter x Mega Man, stworzoną specjalnie na tę okazję.

Tytuł naśladuje 8-bitowe gry platformowe z epoki. Gracz wciela się w Mega Mana, a za przeciwników służą postacie z serii Street Fighter: Ryu, Chun-Li, Blanka i inni.

Street Fighter x Mega Man pierwotnie tworzone było przez jednego człowieka. Seow Zong Hui zdołał jednak zainteresować szefa amerykańskiego oddziału Capcom - Christian Svensson miał okazję zobaczyć grę na turnieju Evo 2012. Firma przejęła produkcję i dokończyła prace.

„Wiemy, że był to ciężki rok dla każdego fana Mega Man. Mam nadzieję, że ten tytuł uświadomi wam, że kochamy tę serię” - pisał Brett Elsto, odpowiedzialny w Capcom za kontakty z fanami.

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Luke „A_Rival” Esquivel, który połączył najpopularniejsze piosenki z obu serii.

Pierwsza gra z Mega Manem w roli głównej zadebiutowała w 1987 roku, na konsoli NES. Gracz wciela się w cyborga, który walczy z robotami budowanymi przez dr. Wily'ego. W tym samym roku zadebiutowała bijatyka Street Fighter, która do dzisiaj sprzedała się w nakładzie przekraczającym 33 mln egzemplarzy.

Street Fighter x Mega Man będzie dostępne do ściągnięcia na stronie Capcom Unity. Premiera 17 grudnia, w wersji PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze