Skip to main content

Streamerka zawieszona na Twitchu za strój postaci ze Street Fighter

Pokazała za dużo?

Twitch na trzy dni zawiesił konto streamerki o pseudonimie Quqco, która podczas transmisji nosiła strój Chun-Li, czyli bohaterki serii bijatyk Street Fighter. Ban zrodził wśród internautów dyskusję o tym, co powinno być w serwisie dozwolone, a co jest już przekroczeniem granicy.

Quqco streamuje rysowanie swoich ulubionych postaci z gier. W trakcie ubiegłego weekendu postanowiła upodobnić się do postaci znanej z cyklu Capcomu, więc ubrała niebieskie qipao (tradycyjny chiński strój kobiecy), który odsłaniał uda.

Zrzut ekranu z transmisji. Źródło: Quqco, PC Gamer

Powodem zawieszenia na Twitchu jest prezentowanie „seksualnie sugestywnych treści lub czynności”. Quqco uważa jednak, że nie przekroczyła granic.

„Specjalnie kupiłam strój o rozmiar większy, żeby upewnić się, że rozcięcie nie będzie za wysoko” - napisała streamerka w mailu do redakcji Kotaku. „Rozcięcie w tej sukience jest niżej niż w moich niektórych spodenkach do biegania”.

Chun-Li chętnie eksponuje uda

Wytyczne dla społeczności Twitcha „rekomendują ubiór odpowiedni dla sfer publicznych, czyli taki, który można nosić na ulicy, w centrum handlowym czy restauracji”.

Wideo, które jest powodem zawieszenia, zostało usunięte z Twitcha. Trudno więc stwierdzić, czy kara to efekt konkretnego momentu w transmisji.

Quqco twierdzi, że padła ofiarą masowego zgłaszania kanału bez powodu - przez tzw. trolli.

Zobacz na YouTube

„Jestem pewna, że są też inne dziewczyny, które zmagają się z tymi samymi problemami. Jest tu [na Twitchu] tyle nieżyczliwych i wrogo nastawionych osób, które współpracują, by banować streamerki” - tłumaczy cosplayerka.

Źródło: Kotaku, PC Gamer

Następnie: Fan Call of Duty z zakazem grania za śmierć podczas meczu. Tragiczny finał swattingu

Read this next