Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Street Fighter 5 - nowa postać i crossover w Fortnite

Wieści dla fanów bijatyki.

Fortnite otrzyma wkrótce skórki Cammy oraz Guile'a, słynnych postaci z serii Street Fighter. Najnowsza odsłona cyklu bijatyk - SF5 - jesienią wprowadza za to całkiem nowego wojownika, kickboksera Luke'a.

Crossover w Fortnite rozpocznie się 8 sierpnia, po południu. To druga faza wydarzenia, w ramach którego w produkcji wcześniej pojawili się już Ryu oraz Chun-Li.

Ciekawa fryzura

Guile nosi klasyczną, wojskową koszulkę i charakterystyczną fryzurę. Cammy również daje się rozpoznać od razu, z długimi warkoczami oraz czerwonym beretem i rękawicami.

Jeśli mowa o Luke'u, ten pojawi się w Street Fighter 5 w listopadzie. Nowa postać ma „rozszerzyć świat” bijatyki - zapewnia Capcom w komunikacie. To może być sugestią na temat tego, że zobaczymy go także w kolejnej odsłonie serii.

Następna część jest zapewne planowana, ponieważ sam Luke ma być ostatnim DLC do SF5, wydanym całe pięć i pół roku po premierze gry.

Zobacz na YouTube

Fani nie są do końca zadowoleni z zapowiedzi, ponieważ kickbokser dołącza do grona podobnych bohaterów. W kategorii umięśnionych blondynów jest także Ken, Guile, Nash, Alex, Ed czy Cody.

Wcześniej - 16 sierpnia - do obsady dołączą Oro oraz Akira. Tego samego dnia zadebiutuje także kolejna arena do walk, Rival Riverside.

Read this next