Skip to main content

Steelrising - klasa postaci: jaką wybrać

Strażniczka, tancerka, żołnierka czy Alchemiczka.

Gdy rozpoczynasz nową grę w Steelrising, musisz dokonać wyboru związanego z klasą postaci. Wybór ten wpływa na kilka czynników, które mają znaczenie szczególnie na początku rozgrywki. Pomożemy ci wybrać najlepszą klasę postaci.


Na tej stronie:


Na co ma wpływ klasa postaci

Możesz wybrać jedną z czterech klas postaci. Wpływa ona następujące czynniki:

  • broń – wybór broni jest ważny na początku rozgrywki, gdyż potem odnajdziesz i zakupisz nowe oręża
  • granat – ten wybór nie ma większego znaczenia, gdyż każdy z nich jest użyteczny, a podczas gry zdobywamy znaczną liczbę tychże przedmiotów;
  • statystyki – premia do dwóch różnych statystyk, które mają duży wpływ na postać

Wybór klasy potaci wpływa przede wszystkim na początek rozgrywki, póki nie znajdziemy lub nie kupimy nowych broni i nie zdobędziemy kilka nowych poziomów, które rozwiną statystyki naszej postaci.


Którą klasę postaci wybrać

Dwie pierwsze klasy (Strażniczka i Żołnierka) walczą za pomocą broni ciężkiej, a dwie kolejne (Tancerka i Alchemiczka) – broni lekkiej. Co prawda, bronie ciężkie zadają większe obrażenia, ale zużywają więcej wytrzymałości. Wytrzymałość (zielony pasek) jest bardzo ważnym parametrem. Gdy się skończy, przez chwilę nie można wykonywać kluczowych ruchów. Dlatego też walka broniami ciężkimi jest trudniejsza, gdyż trzeba planować każdy ruch.

Jak wspomnieliśmy, opanowanie ciężkiego oręża jest trudniejsze niż lekkiego, szczególnie dla początkujących gracz. Zalecamy zatem wybrać Tancerkę, gdyż walczy za pomocą lekkiego oręża, a do tego może wykonywać bloki (manewr specjalny: puklerz). Co więcej, otrzymuje premię do Zręczności, która wpływa na obrażenia fizyczne, i Wigoru, który zwiększy pasek wytrzymałości już od samego początku gry.

Następnie: Steelrising - rozwój postaci, jakie statystyki wybrać

Spis treści: Steelrising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Steelrising - podróż: jak wrócić do lokacji, dzielnicy

Zobacz także