Skip to main content

Steelrising - blok: jak wykonać; manewr specjalny

Jak zablokować atak przeciwnika.

Steelrising jest grą typu soulslike, w której bardzo istotnym elementem jest unikanie ataków przeciwników. Aby skutecznie bronić się przed uderzeniami wrogów, musisz wykonać unik lub zablokować cios oponenta. Jeśli grałeś wcześniej w inne gry z tego gatunku z pewnością zastanawiasz się, czy w Steelrising można wykonać blok.

W przypadku uniku sprawa jest prosta. Aby wykonać unik, należy wcisnąć odpowiedni przycisk (kółko na PS5 lub B na Xboxie). Blok natomiast jest o wiele trudniejszy w wykonaniu.

Aby w ogóle myśleć o wykonaniu parowania, należy posiadać broń, która to umożliwia. Tylko bronie, które posiadają manewr specjalny Puklerz (1), umożliwiają wykonanie bloku. Tę informację znajdziesz zawsze przy ikonie danego oręża.

Jeśli wyposażysz się w broń z puklerzem, możesz wykonać blok. W tym celu wykonaj manewr specjalny (L1 na PS5, LB na Xboxie). Wówczas nasza postać wykorzysta broń jako tarczę i zablokuje atak przeciwnika, gdy ten wyprowadzi uderzenie.

Bronie posiadają różne manewry specjalne, nie tylko puklerz (blok). Przede wszystkim posiadają właściwości ofensywne. Dlatego warto przetestować je podczas walki.

Następnie: Steelrising – drzwi, wrota z zielonym znakiem: jak otworzyć

Spis treści: Steelrising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Steelrising - broń: jak ulepszać, zwiększać obrażenia

Zobacz także