Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Deck zsynchronizuje zapisy nawet bez wychodzenia z gry

Ulepszona chmura.

Valve usprawnia funkcję zapisów przechowywanych na serwerach „w chmurze”, by gracze mogli błyskawicznie przenosić postępy między PC i urządzeniami Steam Deck.

Tego ostatniego sprzętu nie trzeba będzie nawet wyłączać, by przeprowadzić proces.

„Dzięki tej funkcji Steam automatycznie prześle wszystkie zmodyfikowane dane gry do chmury, zanim urządzenie przejdzie w tryb uśpienia - czytamy na oficjalnej stronie.

„Użytkownicy mogą wznowić grę na dowolnym komputerze PC, laptopie lub innym urządzeniu. Steam automatycznie pobierze wszelkie zmiany stanu gry, gdy użytkownicy powrócą do Steam Decka i wybudzą urządzenie” - dodano.

Warto pamiętać, że funkcja jest darmowa, ale nie jest aktywna automatycznie i to od twórców gier będzie zależało, czy zostanie wprowadzona w produkcjach wydawanych w sklepie Valve.

Jeśli opcja nie będzie włączona, Steam Deck nadal będzie monitorował stan zapisów w chmurze i wyświetli komunikat, jeśli wykryje, że dostępna są nowe informacje. Gracz sam wybierze wtedy, czy pobrać najbardziej aktualny save na przenośne urządzenie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze