Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons - ujawniono listę dostępnych myśliwców

Osiem maszyn podzielonych na cztery klasy.

EA Motive ujawniło listę myśliwców, które pojawią się w grze. Deweloperzy oddadzą do naszej dyspozycji osiem jednostek - po cztery dla Nowej Republiki i Imperium.

Maszyny podzielono na cztery klasy. Są to fighter (najbardziej zrównoważone i uniwersalne statki), interceptor (charakteryzują się wysoką zręcznością i szybkością), bomber (powolne, ale zadają duże obrażenia) oraz support (wspierają towarzyszy, naprawiając ich okręty, mogą też zastawić pułapki na wrogów). Poniżej pełna lista modeli, jakie trafią do gry:

  • T-65B X-Wing (fighter) - Nowa Republika
  • BTL-A4 Y-Wing (bomber) - Nowa Republika
  • RZ-1 A-Wing (interceptor) - Nowa Republika
  • UT-60D U-Wing (support) - Nowa Republika
  • TIE Fighter - Imperium
  • TIE Bomber - Imperium
  • TIE Interceptor - Imperium
  • TIE Reaper (odpowiednik support) - Imperium
Cover image for YouTube videoStar Wars: Squadrons – Official Gameplay Trailer

Wszystkie myśliwce posiadają główną broń, środki obronne, kadłub, silniki i dwie unikalne zdolności. Nie zabraknie różnic: każda maszyna będzie się inaczej prowadziła i pełniła inną rolę na gwiezdnym polu bitwy. Do tego trzy jednostki (TIE Fighter, TIE Bomber i TIE Interceptor) pozbawione są tarcz, co nadrabiają nieco wyższą szybkością, zręcznością i siłą rażenia.

Ujawniono też szczegóły na temat systemu zarządzania mocą, czyli jednego z kluczowych mechanizmów rozgrywki. Moc jednostki kierowana jest do silników, laserów i tarcz - docelowo w zrównoważonym stopniu. Pojawi się jednak możliwość przekazania więcej energii do konkretnego elementu, co przyniesie korzyści, ale negatywnie wpłynie na inny obszar.

Myśliwce będą różniły się widokiem z kokpitu

Przykładowo podniesienie mocy laserów przyspieszy ich ładowanie, ale jednocześnie zmniejszy prędkość myśliwca i obniży wytrzymałość tarcz. Twórcy podkreślają, że najważniejsze jest więc rozsądne zarządzanie zasilaniem.

Star Wars Squadrons ukaże się 2 października na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: EA

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze