Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons - rodzaje statków, czym się różnią

Myśliwce i nie tylko.

Star Wars Squadrons pozwala zasiąść za sterami statków Imperium lub Republiki. Każda frakcja oferuje cztery statki, a każdy z tych czterech reprezentuje inną klasę pojazdu.

Tutaj opiszemy rodzaje statków, wskazując, jakie są ich mocne strony.

  • Myśliwiec. To TIE Fighter po stronie Imperium i X-Wing u Rebeliantów. Najbardziej uniwersalne statki, najlepsze na początek przygody z grą. Można je dostosować do własnych potrzeb poprzez wybór odpowiednich części.
  • Bombowiec. Cięższe, większe statki. Y-Wing po stronie Rebelii oraz Bombowiec TIE u Imperium. Są wytrzymałe, a jeśli wzmocnimy ich tarcze i wyposażymy dobrą broń, to mogą być idealne do atakowania okrętów flagowych - szczególnie ze wsparciem.
  • Przechwytujący. To także myśliwce, ale szybsze i bardziej zabójcze. Jednocześnie też jednak bardziej wrażliwe na obrażenia, o wiele szybciej można je zestrzelić niż zwykłe myśliwce. To TIE Interceptor Imperium oraz republikański B-Wing.
  • Wsparcie. To imperialny Reaper i U-Wing Republiki. Mają broń, ale ich najważniejszą rolą jest uzupełnianie zapasów amunicji sojuszników i naprawianie ich statków.

Opisy jasno wskazują, że wszystkie okręty idealnie się uzupełniają, dlatego ważna jest dobra kompozycja drużyny. Bombowiec z pomocą statku Wsparcia stanowi wielkie niebezpieczeństwo. Wsparcie jednak musi być osłaniane przed atakami wrogów - tutaj przydają się myśliwce, szczególnie Przechwytujące, skuteczne przeciwko tym zwykłym.

Poprzednio: Star Wars Squadrons - doładowanie (boost) i drift

Spis treści: Star Wars Squadrons - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Star Wars Squadrons - najlepsze statki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze