Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Squadrons na PC z problemami

Kłopoty z obciążeniem procesora i nie tylko.

  • Gracze informują o kłopotach z wersją PC nowego tytułu Star Wars
  • Problemy dotyczą liczby wyświetlanych klatek i pojawiających się spowolnień

Wczoraj na rynku zadebiutowało Star Wars Squadrons, czyli gra z kosmicznymi myśliwcami w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Według relacji graczy, wersja PC zmaga się z problemami.

Posiadacze komputerów osobistych informują o występujących podczas zabawy spowolnieniach. Doniesienia zweryfikował serwis DSO Gaming - z przeprowadzonych testów wynika, że źródłem kłopotów może być błąd, powodujący maksymalne obciążenie procesora.

Star Wars Squadrons obciąża procesor (źródło: DSO Gaming)

Dziennikarze portalu zaobserwowali, że po uruchomieniu Star Wars Squadrons zużycie CPU sięga 100 procent. Co ciekawe, zjawisko objawia się tylko przez pierwsze 10 minut od włączenia gry, a potem znika.

Redakcja spekuluje, że problem pojawia się częściej na komputerach z procesorami posiadającymi mniej rdzeni i wątków. Serwis do czasu usunięcia błędu przez twórców radzi odczekanie wspomnianych 10 minut, po upływie których obciążenie spada do 80 procent.

DSO Gaming zauważyło też kłopot z wyświetlanymi klatkami na sekundę - na monitorach o wyższych częstotliwościach odświeżania, liczba FPS w przerywnikach filmowych i w trakcie rozgrywki blokuje się na poziomie 30. Tymczasowym rozwiązaniem na osiągnięcie 60 FPS jest ręczne ustawienie odświeżania wyświetlacza w wysokości 59,95 Hz i wyłączenie V-Sync.

Cover image for YouTube videoStar Wars: Squadrons – Official Gameplay Trailer

Star War Squadrons dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. Recenzenci chwalą tytuł, niektórzy zaś uważają, że to najlepsza gra w świecie „Gwiezdnych Wojen” od Electronic Arts.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Star Wars: Squadrons

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze