Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Outlaws z systemami reputacji i pościgu. To może być jedna z najlepszych gier Ubisoftu

Trochę GTA, trochę Red Dead Redemption.

Im więcej dowiadujemy się o Star Wars Outlaws, tym wyraźniej rysuje się przed nami obraz gry, która może być jedną z najlepszych propozycji w katalogu Ubisoftu. Twórcy ujawnili nieco szczegółów o kluczowych systemach gry, czyli reputacji i pościgu.

Osadzenie akcji między „Imperium kontratakuje” i „Powrót Jedi” umożliwia twórcom ze studia Massive Entertainment przedstawienie okresu, w którym rozkwitały organizacje przestępcze. Spotkamy tu wiele frakcji - Syndykat Pyke, kartel Huttów, Imperium Galaktyczne oraz - nieznany fanom - klan Ashiga. Relacje głównej bohaterki z wszystkimi tymi grupami będą zarządzane przez system reputacji.

Z wywiadu GamesRadar z deweloperem Star Wars Outlaws wynika, że gra obsłuży system „naocznych świadków”, więc gdy zostaniemy przyłapani przykładowo na kradzieży wartościowych przedmiotów z placówki Pyke, to pogorszymy nasze relacje z tym syndykatem.

- Wszystkie misje, które ukończysz i wszystkie decyzje, które podejmujesz, wpłyną na [system reputacji - dop. red.] - tłumaczy dyrektor narracji, Navid Khavari. Gdy wystawimy na próbę relacje z jakąś frakcją, obniżona reputacja wpłynie na możliwości, „widoczność” bohaterki i perspektywę fabularną. Na reputację wpłyną nie tylko bezpośrednie działania, ale także wybrane kwestie dialogowe.

Potencjalnie nagroźniejsze dla Kay będzie zajście za skórę Imperium, bo wtedy bohaterka może się stać poszukiwana przez „policję”. - Imperium to nasi „kosmiczni gliniarze”, więc jak zazwyczaj radzi się ze wskaźnikiem „Poszukiwany” w grach tego typu? Można się nie wychylać i czekać, aż wskaźnik opadnie albo pozbyć się problemu: jeśli jest trzech imperialnych, to pozbywasz się trzech imperialnych - mówi wspomniany Khavari.

Ostatnie zdanie jest szczególnie ważne, bo wygląda na to, że systemowi pościgu w grze Ubisoftu bliżej jest do Red Dead Redemption niż GTA. Jeśli pozbędziemy się świadków naszego występku, to reputacja się nie pogorszy, a pościg nie wystartuje.

Na konkrety musimy jeszcze jednak poczekać, bo do premiery długa droga. Star Wars Outlaws planowane jest na razie na 2024 rok - premiera na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze