Skip to main content

Co wspólnego ma Star Wars Outlaws z „Solo: Gwiezdne wojny”? Wraca Qi’ra

Ale bez Emilii Clark.

Nadchodzące Star Wars Outlaws od Ubisoftu zaoferuje ciekawe nawiązanie do filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. W grze pojawi się bowiem Qi’ra.

Informacje na ten temat pochodzą z magazynu Game Informer, który rozmawiał z twórcami ze studia Massive Entertainment. Główną bohaterką produkcji jest Kay Vess, lecz motywem przewodnim jest praca dla i przeciw przeróżnych organizacji przestępnych, więc obecność Qi’ry wydaje się pasować.

Zagorzali fani uniwersum mogą pamiętać, że ta ostatnia pojawiła się w „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” z 2018 roku, odgrywana przez Emilię Clark, którą z kolei z pewnością kojarzą wszyscy miłośnicy „Gry o Tron”.

Zobacz na YouTube

Qi'ra miała w filmie znaczącą rolę - także już po napisach końcowych, gdzie rozmawiała z samym Darthem Maulem. Wątku tego jak na razie nie kontynuowano, ku rozczarowaniu fanów.

To także ciekawy krok z punktu widzenia firm Disney i Lucasfilm, które w przeszłości raczej stroniły od takiego wiązania swoich kinowych produkcji, zwłaszcza gry wideo traktując nieco po macoszemu. W ostatnich latach podejście jednak się zmieniło - jak widać.

Gorsze wieści są takie, że Game Informer zdarzył już potwierdzić, że Emilia Clarke nie wcieli się ponownie w Qi'rę, więc bohaterka otrzyma inny głos. Postać z pewnością będzie musiała być też znacznie starsza, ponieważ „Solo” rozgrywa się na długo przed „Nową nadzieją”, podczas gdy Star Wars Outlaws to już okres pomiędzy „Imperium kontratakuje” i „Powrotem Jedi”.

Read this next