Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Outlaw coraz bliżej? Gra dostała kategorię wiekową

W Korei Południowej.

Wygląda na to, że Star Wars: Outlaw, czyli gra z otwartym światem określana przez internautów mianem „GTA w kosmosie”, może trafić do sprzedaży już niedługo. Tytuł otrzymał ocenę kategorii wiekowej od pierwszej organizacji ratingowej.

Jak informuje serwis Gamingbolt, południowokoreańska Komisja ds. oceny i administracji gier (GRAC) przyznała produkcji ocenę 19+, co może sugerować, że na terenie Europy produkcję zobaczymy na sklepowych półkach z czerwonym znaczkiem PEGI 18 na pudełku. Ponieważ wydawcy zwykle zgłaszają gry do oceny w ostatnich fazach produkcji, to najpewniej twórcy nadają już dziełu ostatnie szlify.

Co ciekawe, przeciek ze stycznia sugerował, że produkcja trafi do nas dopiero pod koniec tego roku. Wówczas to Outlaw zostało wymienione na kalendarzu premier popkulturowego giganta, jednak wkrótce potem wiadomość została zedytowana. Również znany dziennikarz Tom Handerson w swoim artykule dla portalu Insider Gaming wskazywał na pierwszą połowę roku, jako bardziej prawdopodobną datę premiery.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że wydawcą Star Wars Outlaw jest Ubisoft, podczas gdy za produkcję odpowiada studio Massive Entertainment znane, chociażby z dwóch odsłon Tom Clancy’s The Division, a wcześniej cykli RTSów Ground Control oraz World in Conflict. Z dotychczasowych zapowiedzi można sądzić, że będzie to największa jak dotąd produkcja studia.

Przypomnijmy, że w grze wcielamy się w postać Kay Vess, czyli początkującej awanturniczki starającej się przetrwać na rubieżach galaktyki. Wraz ze zwierzęcym towarzyszem Nixem, kobieta podejmuje się pracy dla różnych mniej lub bardziej szemranych zleceniodawców. W kontekście chronologii uniwersum, produkcję osadzono pomiędzy filmami „Imperium Kontratakuje” oraz „Powrót Jedi”. Pod rządami opresyjnego Imperium kwitną przestępcze syndykaty, a my walczymy o swoją renomę w półświatku, kradnąc i infiltrując placówki.

Read this next