Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: siostry, bracia nocy, wędrowiec, ruiny, droga do wioski

Rozdział 5 - docieramy na pustynną planetę.

Po odwiedzeniu Drzewa Początku oraz pozbyciu się Dziewiątej Siostry w trakcie pobytu na Kashyyyku, Cal będzie kontynuował swoją przygodę w kampanii Star Wars Jedi: Fallen Order. Po znalezieniu się na pokładzie statku porozmawiaj z załogą, po czym skorzystaj z holostołu, aby dostać się na kolejną planetę - Dathomirę.

Jest to pustynny świat z nieprzyjaznym klimatem. Zacznij od ruszenia przed siebie i wskoczenia na ścianę z roślinami, po których przejdź w prawo. W trakcie wspinaczki zobaczysz nowego przeciwnika - Nydaka. Po wejściu na górę możesz go zaatakować (1) lub ominąć z prawej strony.

Jeśli zdecydujesz się na walkę, to przygotuj się na dość ciężkie starcie, ponieważ istoty te są szybkie, wytrzymałe i wyprowadzają dużą ilość ataków. Najlepiej ich unikać lub parować i wyprowadzać kontry.

Niedługo potem natkniesz się również na pająki (Morowce). Będą głównie ostrzeliwać bohatera kwasem, przed którym wykonuj uniki. Skieruj się w prawo i wskakuj na kolejne bloki (2), po czym przebiegnij po ścianie nad przepaścią.

Kontynuuj wspinaczkę, aż dotrzesz do drewnianej platformy, gdzie rozpraw się z pająkami (3), a następnie przetnij linę (4), dzięki czemu odblokujesz skrót. Następnie rusz przed siebie i skręć w prawo.

Dotrzesz do wąskiego przejścia (5), prowadzącego do kolejnej lokacji. Kiedy się w niej znajdziesz natkniesz się na Siostrę Nocy, co rozpocznie scenkę.

Po jej zakończeniu staniesz do walki z dwójką Braci Nocy (6). W walce z nimi dużo blokuj i stosuj uniki, ponieważ są dość szybcy. Ponadto ataku znad głowy nie da się zablokować. Od tej pory uważaj również przy wchodzeniu do nowych miejsc, ponieważ Bracia będą atakować bohatera zza narożników.

Ruszaj dalej, aż dotrzesz do liny (7), dzięki której dostań się na drugą stronę przepaści, gdzie znajduje się punkt zapisu. Natkniesz się tu na nowy rodzaj Brata Nocy, a mianowicie łucznika. Blokuj strzały identycznie, jak w przypadku blasterów. Czasami rywale będą jednak ładować mocniejsze, specjalne strzały, przed którymi wykonuj uniki.

Ruszaj dalej, aż do miejsca z roślinnością porastającą jedną ze ścian. Wejdź na górę, gdzie natkniesz się na wędrowca (8), z którym bohater rozpocznie rozmowę.

Droga do ruin

Po jej zakończeniu kontynuuj swoją podróż. Celem będzie dotarcie do nowej lokacji - zniszczonych ruin.

Korzystaj z podwójnego skoku, aby przeskakiwać kolejne przepaście (9). Na końcu rozpraw się z kilkoma łucznikami i przeskocz na porośniętą ścianę. Kiedy jeden z przeciwników rzuci w bohatera głazem, Cal zacznie zjeżdżać po ślizgawce. Omijaj przeszkody, a po dotarciu na stały ląd kontynuuj, aż do punktu zapisu gry.

Następnie udaj się do szczeliny z lewej. Po scence na pole bitwy zostaną przywołane nieumarłe siostry (10). Chociaż pojedynczo nie stanowią większego zagrożenia, to ich szybkość oraz liczebność sprawiają, że w grupie stają się niebezpieczne. Dlatego staraj się je szybko eliminować, aby nie zdołały otoczyć bohatera.

Po ich pokonaniu rusz przed siebie i skorzystaj z przyciągania, żeby unieść drewnianą ścianę. Kiedy to nastąpi przeskocz na drugą stronę i rozpraw się z kolejną grupą sióstr. Kontynuuj swoją podróż, pokonując kolejne przeszkody i przeciwniczki, aż dotrzesz do windy (11), którą zjedź na dół. Udaj się do pobliskich drzwi i odblokuj skrót, po czym wróć windą na górę.

Udaj się przed siebie - po chwili dotrzesz do rywali siedzących przy ognisku. Pokonaj ich i kontynuuj bieg, aż dotrzesz do ruin. Zlokalizuj tu drewnianą, nabitą kolcami platformę (12), znajdującą się pod sufitem. Przyciągnij ją korzystając z mocy, a kiedy osadzi się na ścianie, przebiegnij na drugą stronę przepaści.

Natkniesz się na punkt zapisu gry. Skorzystaj z niego i ruszaj dalej. W pewnej chwili spotkasz pojawiającą się już wcześniej Siostrę Nocy, która zniknie. Dalej trafisz do miejsca, gdzie będziesz musiał pokonać Nydaka. Po uczynieniu tego skieruj się do sąsiedniej sali i przyciągnij drewnianą klatkę (13). Ustaw ją tak, aby móc wskoczyć na ścianę z roślinami (14). Następnie kontynuuj, aż dotrzesz do wioski braci nocy.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Dathomira: bagno, Gorgara (boss), pazury wspinaczkowe

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Kashyyyk: Drzewo Początku, wielki ptak, salto, podwójny miecz, Dziewiąta Siostra (boss)

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze