Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały - wczytywanie i zapis gry, czy można się cofnąć

Jak zachować postępy.

Star Wars Jedi Survivor oferuje dość nietypowy system zapisu i wczytywania rozgrywki, który nie pozostawia graczowi zbyt wiele swobody. Poniżej opisujemy, jak to działa i tłumaczymy, czy można się cofnąć, wczytując poprzedni stan rozgrywki.

System zapisu i wczytywania rozgrywki jest niemal w pełni automatyczny, a jedynym sposobem zapisu jest skorzystanie z miejsca medytacji. Krótko mówiąc, przyklęknij przy znajomym ci okręgu na ziemi, by zapisać grę (odpoczynek nie jest konieczny). W rzadkich przypadkach - np. podczas misji fabularnych - gra zapisze też stan bez skorzystania z medytacji.

Gry nie można wczytać i ma ona tylko jedno miejsce zapisu, więc jedyną możliwością jest kontynuowanie gry od najnowszego zapisu. Niestety rodzi to potencjalne problemy, bo jeśli gra się zepsuje, nie można łatwo cofnąć się kilka minut wstecz.

Jeżeli bardzo chcesz się cofnąć, to jedyną opcją jest po prostu wyjście z gry, co cofnie cię do ostatniego miejsca medytacji (lub innego zapisu w trakcie misji fabularnej). Możesz sprawdzić, kiedy był ostatni zapis, przechodząc do ikony opcji i wskazując opcję Wyjdź.

Pamiętaj, że jeśli powodem chęci cofnięcia jest niezadowolenie z przebiegu jakiejś walki (np. zbyt duże zużycie Stymów), to możesz po prostu skorzystać z miejsca medytacji, co odnowi stan zdrowia i zasoby Stymów, przy okazji odradzając przeciwników. Da ci to szansę na lepsze przeprowadzenie potyczki.

Następnie: Star Wars Jedi Ocalały - zdrowie, leczenie: jak się leczyć

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały (Survivor) - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi Ocalały - czy można grać po zakończeniu fabuły

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze