Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały - czy można grać po zakończeniu fabuły

Niedokończone sprawy.

Star Wars Jedi Survivor to gra z dość dużym otwartym światem. Próba wykonania oraz zobaczenia wszystkiego jeszcze przed napisami końcowymi może się zwyczajnie nie udać. Czy istnieje więc możliwość gry po zakończeniu kampanii fabularnej?

Odpowiadając od razu na pytanie: tak, po ujrzeniu napisów końcowych możesz w dalszym ciągu eksplorować wszystkie planety i podjąć się wszystkich pozostałych zadań czy aktywności pobocznych.

Raczej nie będzie spoilerem, jeśli powiemy, że przygód wciąż będziesz doświadczał w roli Cala, a u twojego boku w dalszym ciągu będzie droid BD-1. Czasami fabularne zakończenia gier wymagają od deweloperów różnych sprytnych rozwiązań dotyczących tzw. endgame'u, ale w tym przypadku tak nie jest.

Trudno sobie wyoobrazić, aby twórcy zablokowali możliwość gry po zakończeniu fabuły. Mamy bowiem do czynienia z grą, która zapożycza pewne rozwiązania z gatunku metroidvania, co oznacza, że wiele elementów i ścieżek - nawet tych, które odwiedzamy na początku przygody - jest zablokowanych do czasu zdobycia odpowiednich mocy. A moce zdobywamy właśnie w ramach fabuły, przy czym niektóre pojawiają się dopiero w późniejszych etapach kampanii fabularnej.

W świecie Star Wars Jedi: Ocalały jest mnóstwo roboty, więc jeśli podobała ci się przygoda fabularna, zachęcamy do dalszego eksplorowania. Dotyczy to w szczególności planety Koboh, która kryje najwięcej sekretów.

Następnie: Star Wars Jedi Ocalały - drzewko umiejętności i punkty

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały (Survivor) - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi Ocalały - ile godzin trwa, długość

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze