Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - misja: Zacierając ślady

Prolog, sterowanie droidem i ucieczka.

Przygodę w kampanii fabularnej Star Wars Battlefront 2 zaczynamy na statku Rebeliantów. Obserwujesz inżyniera jako droid i musisz go porazić prądem, gdy pojawi się stosowna instrukcja na ekranie.

Gdy oponent będzie nieprzytomny, zbadaj terminale po bokach pomieszczenia. Przyjrzyj się jednemu po prawej stronie, z tyłu - zbliż się i wciśnij przycisk interakcji, by droid się podłączył. Zobaczysz celę Iden Versio, głównej bohaterki. Teraz możesz już podlecieć do szybu wentylacyjnego nad drzwiami i dostać się do środka.

W szybie jest tylko jedna ścieżka, tak więc podążaj przed siebie. Uważaj tylko na wyładowania elektryczności w jednym miejscu - poczekaj, aż znikną i wtedy ruszaj szybko. Gdy dotrzesz do wyjścia i go użyjesz, trafisz na korytarz.


Unikanie Rebeliantów i droga do centrum łączności

Podleć dalej korytarzem, w stronę znikającego za zakrętem żołnierza. Otwórz drzwi, schowaj się za ścianą. Gdy jeden ze strażników odejdzie, wleć do pomieszczenia i powoli podążaj za nim. On skręci w lewo, ty leć w prawo. Za pierwszym zakrętem odczekaj chwile, bo pojawi się kolejny Rebeliant. Poczekaj, aż zniknie i leć w stronę celu.

Trzymaj się blisko sufitu, bo zaraz będziesz musiał podlecieć do kolejnego wejścia do systemu wentylacji. Gdy już będziesz w środku, po drodze na drugi koniec ponownie uważaj na pułapki elektryczne - tym razem dwie.

Niższym poziomem przedostań się na drugą stronę sali

Po opuszczeniu szybu znajdziesz się w hangarze. Podświetl wrogów skanerem. Podleć nieco w górę i leć pod środkową, wysuniętą do góry częścią obszaru, trzymając się podłogi. Gdy ktoś zacznie się zauważać, chowaj się za zakrętem. Po drugiej stronie poczekaj, aż strażnik przejdzie i udaj się do celu, który masz zhakować.

Po wykonaniu zadania kieruj się w stronę odsłoniętego częściowo przejścia. Możesz porazić żołnierza, który jest obok albo po prostu szybko go wyminąć. Za zasłoną energetyczną i tak musisz po prostu podlecieć ponownie do wentylacji, więc i tak nikt cię nie złapie. Kolejny szyb zaprowadzi cię już do celi bohaterki, nad którą przejmiesz kontrolę.

Wyjdź z celi i ogłusz wroga, a potem idź dalej i wskaż droidowi kolejnego wroga jako cel porażenia. Otwórz drzwi i idź dalej, skradając się cały czas. Ominiesz salę z żołnierzami, a dalej znajdziesz pierwszą broń - na razie nie warto jej jednak używać. Gdy otworzysz kolejne drzwi poczekaj, aż z przodu zostanie tylko jeden żołnierz - zakradnij się i ogłusz go.

Trzymaj się prawej strony, elektrycznym atakiem z drona pozbądź się kolejnego strażnika. Za kolejnymi drzwiami znowu poczekaj moment, aż jeden żołnierz wyprzedzi drugiego, a będziesz mógł pozbyć się obu po cichu. Pozostanie jeszcze jeden w pokoju z przodu, z komputerami - nie będzie patrzył w stronę wejścia. Potem idź w lewo, do centrum łączności. Pokonaj wroga i w oznaczonym miejscu wciśnij przycisk.


Ucieczka ze statku

Teraz pozostaje tylko odczekać chwilę, zabrać nowy blaster ze stojaka przy drzwiach i otworzyć drzwi. Musisz dotrzeć do miejsca docelowego, po drodze pokonując Rebeliantów - już nie możesz się skradać.

Pozostaje więc po prostu biec w kierunku ikony wskazującej cel. Wystarczy, że będziesz celować w głowy wrogów, a poradzisz sobie z każdym bez problemów. Pamiętaj, by w razie zagrożenia chować się za przeszkodą i poczekać na regenerację zdrowia.

Gdy zaczniesz otwierać te drzwi, zaatakują cię wrogowie


Jedyne kłopoty mogą nastąpić po tym, jak każesz droidowi otworzyć drzwi, ale nie otworzą się od razu - musisz tu poczekać i odeprzeć atak kilkunastu wrogów. Pierwsi atakują z kierunku, którym przybyła bohaterka. Potem nadchodzą też z lewej. Gdy tylko drzwi się otworzą, możesz po prostu biec do celu, czasem możesz omijać wrogów.

Dalej pozostaje już tylko pokonać paru przeciwników na końcu korytarza przed skręceniem w lewo do wyjścia. Wystarczy, że wejdziesz w złączenie prowadzące na zewnątrz, a zacznie się scenka, po której Iden trafi w efektownym stylu na własny statek.

O autorze
Komentarze