Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - misja: Bitwa o Endor

Droga na lądowisko.

Po scence wprowadzającej zaczynacie misję niewykryci przez siły Rebeliantów, a więc na początku skradaj się. Podejdź do wroga naprzeciwko i ogłusz go. Weź przedmiot ze skrzynki, by wyposażyć kartę zdolności i podążaj dalej, by pozbyć się jeszcze jednego przeciwnika - dronem albo od tyłu.

Teraz musisz wyeliminować dwie grupy Rebeliantów. Pierwsza, mniejsza, jest na wprost. Zbliż się i wyślij drona, by poraził jednego wroga, a sam szybko strzel w głowy dwóch pozostałych przeciwników. W ten sposób rozprawisz się błyskawicznie ze wszystkimi.

Kolejni wrogowie są nieco dalej, w prawą stronę, za powalonym pojazdem AT-AT. Tutaj już nieco ciężko się skradać, więc po prostu strzelaj bez niepotrzebnych podchodów. Gdy pokonasz przeciwników, po chwili zaatakuje cię jeszcze kolejna grupa - punkt ich natarcia będzie oznaczony ikoną, więc idź do celu i ustaw się za jakąś osłoną.

Nadbiegających wrogów dosyć łatwo wyeliminować. Pomagaj sobie granatami, gdy są dostępne. Pamiętaj też o kamerze zza pleców - dzięki niej możesz spokojnie obserwować otoczenia zza drzewa czy skały.


Starcia po drodze do myśliwców

Po walce i krótkim przerywniku filmowym idź prosto. Przez moment nie możesz biec, ale po chwili odzyskujesz już pełną kontrolę. Na ekranie widzisz oznaczony cel, gdzie musisz się udać. Gdy zbliżysz się do oznaczonego miejsca, musisz pozbyć się kilku Rebeliantów. Przy okazji otwórz drzwi do bunkra, z którego zabierz karabin snajperski (chyba że wolisz obecny blaster) i wyrzutnię granatów.

Zajrzyj do bunkra po zapasy

Kolejny cel pojawi się na ekranie - ikona wskazuje miejsce walki niedobitków imperialnych sił z oddziałami Rebeliantów. Udaj się tam i pomóż Szturmowcom. Jest tu sporo miejsca do schowania się. Pamiętaj o używaniu skanera otoczenia, by podświetlać przeciwników. Wrogów z ciężkimi blasterami maszynowymi eliminuj szybko strzałami w głowę.

Idź w stronę kolejnego celu, tym razem się skradaj. Użyj skanera. Dostrzeżesz oficera - oznaczonego inną ikoną niż pozostali żołnierze po podświetleniu. Wyeliminuj go z daleka na początku, potem pozbądź się wszystkich pozostałych. Możesz użyć wyrzutni granatów. Potem podążaj dalej, w kierunku platformy 4.

Przed przejściem skalnym przesmykiem weź wyrzutnię rakiet, która zastąpi granatnik. Po drugiej stronie przesmyku weź ze skrzynki nowe karty umiejętności - pamiętaj, by wyposażyć je wedle uznania. Przed tobą kolejny cel - wrogowie dookoła platformy, na którą musisz się udać. Podejdź blisko i zacznij od wyeliminowania oficera. Później rozpocznie się bitwa.

Korzystając z wyrzutni najpierw pozbądź się małego pojazdu kroczącego - przyda się parę strzałów. Później pozbądź się Rebeliantów i wejdź po schodach w stronę windy. Wjedź na platformę. Na górze musisz przebijać się do przodu. Nie śpiesz się, bo lepiej wyeliminować wrogów z daleka, niż znaleźć się między nimi. Pod koniec możesz po prostu podbiec do swojego myśliwca.


Lot i obrona Corvusa

Teraz kierujesz myśliwcem TIE, po raz pierwszy w kampanii. Masz chwilę, by przyzwyczaić się do sterowania. Leć za towarzyszem, ale uważaj na gwałtowne ruchy - dookoła pełno jest szczątek zniszczonej Gwiazdy Śmierci, więc chwila nieuwagi może oznaczać rozbicie się o fragment stacji kosmicznej.

Przez niemal dwie minuty musisz tylko lecieć. Radzimy zbytnio nie przyspieszać. Możesz sobie na to pozwolić, gdy już zobaczysz statek Corvus i zrobi się więcej miejsca do manewrowania.

Celuj w biały okrąg przed statkiem wroga, by go trafiać


Teraz musisz zniszczyć Rebeliantów atakujących Corvusa. Priorytetem niech będą bombowce - to te statki, które lecą wolniej od myśliwców X-Wing. Używaj zdolności twojego statku, by wzmacniać swoje ataki i uciekać w razie potrzeby przed ostrzałem.

Gdy zniszczysz pierwsze bombowce, zajmij się myśliwcami - będą one próbować przeszkadzać ci w niszczeniu ich większych kolegów, co może irytować. Jednocześnie uważaj, by nie zacząć atakować bombowców za późno, bo zadadzą za dużo obrażeń twojemu okrętowi dowodzenia. Misja zakończy się, gdy pokonasz trzy fale atakujących statków rebelianckich.

O autorze
Komentarze