Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - misja: Wygnańcy

Pierwsza misja dla Rebelii.

To wyjątkowo krótka misja, a także jedyna, w której nie oddajemy nawet jednego strzału na powierzchni planety czy stacji kosmicznej - cała rozgrywka to bitwy kosmiczne.

Początek to jednak spacer po pokładzie rebelianckiego okrętu. Gdy zakończy się scenka, po prostu idź powoli za generałem Lando i słuchaj rozmowy. W końcu dotrzecie do hangaru i rozpocznie się właściwa część zadania.


X-Wing w akcji

Główny cel misji to likwidowanie imperialnych, bojowych satelitów, które tworzą sztuczne i destrukcyjne burze na powierzchni Naboo. Wystarczy strzelać w źródło laserów, nie trzeba nawet szukać specjalnie czułych punktów.

Na początku należy pozbyć się trzech celów, ale później wskazane zostaną kolejne i kolejne. Zadanie jest więc stale aktualizowane, ale nie zmienia się zbyt wiele w samej rozgrywce. W pewnym momencie zaczną was atakować myśliwce TIE, więc warto się nimi zająć, by już bez nich spokojnie skupić się na głównym celu.

Celuj w jakąkolwiek część broni

Kiedy już zniszczysz wszystkie satelity na orbicie, na miejscu pojawi się wrogi Niszczyciel. Rebelia wyśle na niego bombowce typu Y-Wing, ale będą potrzebować ochrony. Twoim celem będzie więc walka z myśliwcami.

Ten etap misji trwa dosyć długo, ponieważ co chwila pojawiają się kolejne myśliwce TIE - zwykłe oraz Interceptory. Potyczki nie są szczególnie wymagające, ponieważ wrogowie nie skupiają wcale na tobie ognia.

Warto jednak, dla ułatwienia sobie życia, zniszczyć działka znajdujące się na zewnętrznej stronie Niszczyciela, ponieważ te już co jakiś czas do ciebie strzelają. Dzięki temu będziesz mógł skupić uwagę tylko na myśliwcach.

Uważaj podczas nawigacji, by nie zbliżyć się za bardzo do wielkiego okrętu. Będziesz musiał manewrować, bo wrogowie czasem będą pod statkiem, a czasem nad Niszczycielem. Pamiętaj o używaniu talentu naprawiania (ikona z droidem) w razie potrzeby. Możesz uciekać na moment i chować się z innej strony Niszczyciela, ale obserwuj pasek ochrony Y-Wingów na górze ekranu.Poza tym, masz także umiejętność wzmocnienia siły ognia oraz wystrzelania rakiety naprowadzanej. Szczególnie ten drugi talent przyda się podczas polowania na TIE Fightery.

Kiedy zniszczysz wystarczająco dużo myśliwców, zadanie się zakończy. Po scence finałowej bohaterowie udadzą się na powierzchnie planety Naboo, by wykonać kolejną misję.

O autorze
Komentarze