Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stalker 2 może mieć kłopoty. Gra ominie prezentację Microsoftu

Twórcy przygotowują ogłoszenie.

Fani wyczekujący Stalker 2: Heart of Chornobyl spodziewali się, że zobaczą grę w akcji podczas zbliżającego się pokazu Xboksa. Studio GSC Game World poinformowało jednak, że tytuł nie pojawi się na żadnej z letnich prezentacji.

Przykre wieści przekazano za pośrednictwem forum Steama. „Czy Stalker 2 zostanie pokazany podczas Xbox Games Showcase”? - zapytał niejaki PeopleCanFly. „Cześć! Z reguły nie ogłaszamy ani nie zaprzeczamy doniesieniom na temat imprez, ale tym razem zrobimy wyjątek. Stalker 2 ominie wszystkie czerwcowe prezentacje. W nadchodzących miesiącach wydamy ważne oświadcznie” - czytamy w odpowiedzi jednego z deweloperów.

Co prawda twórcy nie zapowiadali obecności na żadnej z imprez, ale wielu fanów spodziewało się zobaczyć grę właśnie na Xbox Games Showcase. Wiadomość może budzić uzasadnione obawy, że produkcja nie zadebiutuje ostatecznie w 2023 roku, jak wcześniej planowano.

Nie jest tajemnicą, że GSC Game World mierzy się z ogromnymi przeszkodami. Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę twórcy musieli na długi czas przerwać pracę i ewakuować większość personelu do tymczasowego biura w Czechach. Ponadto, zespół stał się celem ataku hakerskiego, przez który przestępcy zdobyli dostęp do wczesnych wersji testowych Stalker 2.

Stalker 2: Heart of Chornobyl jest grą, w którą przelewamy całe nasze serce i duszę. Pomimo problemów, chcemy jeszcze raz zapewnić o tym, że pracujemy nad dostarczeniem projektu spełniającego wszystkie oczekiwania” - zapewniano na początku czerwca.

Przypomnijmy, że tytuł ma ukazać się w grudniu na PC oraz konsolach Xbox. Konkretny termin lub informacja o opóźnieniu premiery zostanie zapewne potwierdzona we wspomnianym oświadczeniu. Pozostaje trzymać kciuki, że twórcy poradzą sobie z kolejnymi problemami i ostatecznie przekażą dobre wieści.

Read this next