Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier: FIFA 15 wykopuje Destiny z pierwszego miejsca w UK

Life is Feudal królem na Steamie.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Wyniki w ojczyźnie piłki nożnej nie przynoszą niespodzianki - na pierwszym miejscu debiutuje FIFA 15. Sprzedaż symulatora utrzymała się na poziomie Fify 14 z ubiegłego roku, choć przychody zwiększyły się o 6 procent.

Wersje PlayStation 4 i Xbox One to 54 proc. zainteresowania, a PS3 i X360 wygenerowały 45 proc. Gracze mogą samodzielnie policzyć, ile miejsca zostało na PC.

Co więcej, FIFA 15 odpowiadała za 80 procent sprzedaży i 87 proc. przychodów z gier w pudełkach w całym tygodniu w Wielkiej Brytanii, co najlepiej świadczy o popularności serii.

Zestawienie Chart-Track nie uwzględnia wyników wersji cyfrowych. Warto też dodać, że najnowsza odsłona symulatora nie ukazała się na PlayStation 2 i PSP.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 21 - 27 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość FIFA 15
2 1 Destiny
3 2 Disney Infinity: Marvel Super Heroes
4 6 Minecraft: Xbox 360 Edition
5 7 Call of Duty: Ghosts
6 4 Watch Dogs
7 5 The Sims 4
8 Nowość Fantasy Life
9 8 Minecraft: PS3 Edition
10 10 Plants vs. Zombies Garden Warfare

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Na pierwsze miejsce awansowało Life is Feudal, dostępne w programie Early Access. Produkcja jest w założeniach realistycznym, sieciowym symulatorem życia w średniowieczu, z budowaniem budynków i tworzeniem własnych przedmiotów włącznie.

Lider z poprzedniego tygodnia - Wasteland 2 - spadł już na najniższy stopień podium, wyprzedzony jeszcze przez pakiet gier Valve, oferowany w atrakcyjnej cenie 18 euro (ok. 75 zł) za 24 gry.

Wysokie oceny w recenzjach pomogły zapewne Śródziemie: Cień Mordoru. Gra trafiła na listę aż dwa razy - w wersji podstawowej oraz Premium, z DLC. Jutro premiera na PC.

Twierdza Krzyżowiec 2 debiutuje na 5. pozycji. W zestawieniu nie znalazło się miejsce na polskie Zaginięcie Ethana Cartera, choć produkcja Adriana Chmielarza i studia The Astronauts debiutowała dopiero w czwartek. Twierdza i drugi debiutant - Gauntlet - mieli więc dwa dni więcej na sprzedaż.

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 21 - 27 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 5 Life is Feudal
2 - Valve Complete Pack
3 1 Wasteland 2
4 - Śródziemie: Cień Mordoru - Premium Edition
5 Nowość Twierdza Krzyżowiec 2
6 3 Counter-Strike: Global Offensive
7 8 Śródziemie: Cień Mordoru
8 Nowość Gauntlet
9 6 DayZ
10 9 Borderlands: The Pre-Sequel
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze