Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Otwarte testy Life is Feudal: MMO startują 17 listopada

Symulator średniowiecza.

Po latach prac i serii zamkniętych testów, otwarta beta sieciowego Life is Feudal: MMO rozpocznie się w przyszłym miesiącu, 17 listopada. Gra trafi wyłącznie na PC.

Tego samego dnia produkcja zadebiutuje w programie Early Access na Steamie, w trzech różnych pakietach. Obecnie dostępna jest tylko za pośrednictwem oficjalnej strony studia Bitbox.

Są też koniki

Średniowieczna seria rozpoczęła się od Life is Feudal: Your Own z 2015 roku. Ta produkcja przeznaczona jest jednak dla maksymalnie 64 osób.

Life is Feudal: MMO - jak sugeruje sama nazwa - stawia na dużo większą liczbę graczy. Wykorzystano jednak wiele podobnych rozwiązań i systemów rozgrywki.

Podstawowe założenia cyklu to symulacja życia w średniowieczu, raczej z mało realistycznym podejściem. Zaczynamy z niczym, by podjąć się przeróżnych profesji i powoli rozwijać umiejętności, budując osiedla, wydobywając surowce, polując na zwierzynę i tak dalej.

Wszyscy posiadacze Life is Feudal: Your Own otrzymają „bilet” w Life is Feudal: MMO, umożliwiający przejście z pierwszej wyspy - dostępnej za darmo - na główny ląd.

Twórcy przygotowali rozbudowany system rzemiosła, walki z formacjami bitewnymi, realistyczne obrażenia, efekty pogodowe czy też mini-gry.

Różnice w stosunku do Life is Feudal: Your Own to także znacznie większy świat do eksploracji i zabudowy (21 × 21 km w porównaniu z 3 × 3 km) czy też serwery kontrolowane przez twórców, co oznacza, że nasze budowane w pocie czoła wioski nie zostaną nagle zresetowane przez administratora.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze