Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Life is Feudal: Forest Village pozwoli założyć średniowieczną wioskę

Strategia oparta na grze sieciowej.

Bitbox ujawniło datę premiery pełnej wersji Life is Feudal: Forest Village - strategii, w której kierujemy średniowieczną wioską. Produkcja ukaże się 26 maja na PC w cenie 22,99 euro (około 97 zł).

Rozwijany przez deweloperów ze studio Mindillusion projekt od sierpnia ubiegłego roku dostępny jest w ramach programu Early Access na Steamie.

Zima niesie ze sobą dodatkowe wyzwania

Akcję osadzono w świecie znanym z wydanej prawie dwa lata temu gry sieciowej Life is Feudal: Your Own. Przejmujemy kontrolę nad grupą uchodźców, którzy próbują rozpocząć nowe życie na pewnej wyspie.

Podczas zabawy modyfikujemy teren oraz stawiamy domy, wiatraki i farmy, a także tworzymy pastwiska i sady. Trzeba również zadbać o podstawowe potrzeby podopiecznych, które związane są między innymi z głodem - nakazujemy mieszkańcom uprawę zboża oraz polowanie na zwierzęta.

Twórcy zaimplementowali w grze system pór roku - w każdej stajemy przed odmiennymi wyzwaniami. Przykładowo nim spadnie pierwszy śnieg, należy zgromadzić zapasy jedzenia, drewna i węgla na opał oraz przygotować ciepłe ubrania.

Jest też dynamicznie zmieniająca się pogoda, wpływająca na rozgrywkę - podczas burzy błyskawica może uderzyć w zlokalizowane na wzgórzach wysokie budynki. Pojawią się także inne katastrofy naturalne wyrządzające duże szkody, w tym tornada i trzęsienia ziemi.

Istotne jest również dostarczanie osadnikom odpowiedniej porcji witamin, bez których mogą stracić odporność i zachorować, a ostatecznie - umrzeć.

Podobnie jak w wielu strategiach, akcję przedstawiono z perspektywy kamery zawieszonej nad mapą. Autorzy umożliwili jednak obserwowanie wydarzeń za pośrednictwem wybranego mieszkańca wioski.

Warto zaznaczyć, że rosyjskie Bitbox pracuje nad znacznie bardziej rozbudowanym następcą wspomnianego Life is Feudal: Your Own. W przeciwieństwie do oryginału, powstająca produkcja będzie pełnoprawną grą MMO, oferującą graczom więcej możliwości.

Obecnie trwa trzecia faza zamkniętych testów tytułu, która zakończy się 18 maja. Aby otrzymać szansę wzięcia udziału w becie, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej projektu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze