Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

South Park: The Fractured but Whole zadebiutuje 17 października

Jest też nowy zwiastun.

Ubisoft podał datę premiery bazującej na serialu animowanym dla dorosłych gry South Park: The Fractured but Whole. Produkcja ukaże się 17 października na PC, PS4 i Xbox One.

Do każdego egzemplarza tytułu dodawany jest darmowy egzemplarz poprzedniej części cyklu - Kijka Prawdy. Oferta ograniczona jest jednak czasowo i potrwa tylko do 31 stycznia 2018 roku.

Pierdzący Strażnik w akcji

Osoby zamawiające produkcję przed premierą otrzymają wirtualnego pomocnika o wymownej nazwie Ręcznik: Twój Przyjaciel z Gry. Towarzysz udzieli cennych rad oraz opowie o najważniejszych lokacjach, do których trafimy w trakcie rozgrywki.

Początkowo tytuł miał trafić do sprzedaży 6 grudnia, ale debiut przełożono na pierwszy kwartał bieżącego roku. Tego terminu jednak również nie udało się dotrzymać.

Powodem opóźnień była chęć dopracowania gry. Odpowiedzialni za projekt deweloperzy potrzebowali po prostu dodatkowego czasu.

Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją Kijka Prawdy z 2014 roku. Motywem przewodnim są tym razem komiksy i filmy z superbohaterami w rolach głównych. Cartman i spółka wcielają się w herosów, dzieląc się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny.

Podczas zabawy pokierujemy postacią z poprzedniej części cyklu (nowym dzieciakiem w mieście). Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji co najmniej dwanaście zróżnicowanych klas. Każda dysponuje unikalnymi dla siebie zdolnościami.

Nie zabraknie oczywiście wielu nawiązań do popkultury. Pojawią się odniesienia dotyczące takich superbohaterów, jak Iron-Man, Spider-Man i Batman.

Warto zaznaczyć, że nad South Park: The Fractured but Whole nie pracuje Obsidian Entertainment, które przygotowało wspomniany Kijek Prawdy. Projektem zajmuje się wewnętrzne studio Ubisoftu z San Francisco.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze