Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono szczegóły na temat DLC do South Park: The Fractured But Whole

Pięć dodatków.

Ubisoft ujawnił nowe szczegóły na temat wchodzących w skład przepustki sezonowej DLC do South Park: The Fractured But Whole.

Kosztujący 29,99 euro (około 127 zł) i dołączany do złotej edycji produkcji season pass zaoferuje łącznie pięć dodatków. Wszystkie będzie można nabyć również osobno.

W oczekiwaniu na DLC

W dniu premiery podstawowej wersji gry światło dzienne ujrzy „Relikty Zaronu” - zestaw zróżnicowanych „kostiumów i profitów”. Cena pakietu przy samodzielnym zakupie wyniesie 4,99 euro (21 zł).

Natomiast tydzień później - 24 października - ukaże się rozszerzenie wprowadzające ujawnioną jakiś czas temu postać Ręcznika. Podczas zabawy bohater udzieli naszemu podopiecznemu cennych wskazówek. Nabywając DLC osobno, zainteresowani zapłacą 1,99 euro (8 zł).

W grudniu pojawi się zaś „Niebezpieczny holopokład”, w którym weźmiemy udział w „ostatecznym wyzwaniu walki” w kryjówce doktora Timothy'ego. Dodatek zaoferuje też nowe kostiumy i artefakty. Cenę ustalono na 5,99 euro (25 zł).

W przyszłym roku zadebiutuje „Od zmierzchu do Casa Bonita”, w którym połączymy siły z Szopem i Mysterionem, by wspólnie pokonać „demoniczną obecność” w tytułowym Casa Bonita. Osoby nabywające rozszerzenie osobno wydadzą 11,99 euro (51 zł).

W 2018 do sprzedaży trafi także ostatni dodatek - „Dawaj Crunch'a”. Szczegółów nie podano, ale wiadomo, że DLC zaimplementuje nowy wątek fabularny oraz kolejną klasę postaci. Cena przy samodzielnym zakupie wyniesie 11,99 euro (51 zł).

South Park: The Fractured But Whole zadebiutuje 17 października na PC, PS4 i Xbox One.

Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją Kijka Prawdy z 2014 roku. Motywem przewodnim są tym razem komiksy i filmy z superbohaterami w rolach głównych. Cartman i spółka wcielają się w herosów, dzieląc się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny.

Podczas zabawy pokierujemy postacią z poprzedniej części cyklu (nowym dzieciakiem w mieście). Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji co najmniej dwanaście zróżnicowanych klas. Każda dysponuje unikalnymi dla siebie zdolnościami.

Nie zabraknie oczywiście wielu nawiązań do popkultury. Pojawią się odniesienia dotyczące takich superbohaterów, jak Iron-Man, Spider-Man i Batman. Wyemitowany w tym tygodniu w Stanach Zjednoczonych odcinek serialu „South Park” stanowił fabularny prequel gry.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze