Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera South Park: The Fractured but Whole po raz kolejny przesunięta

Trzeba poczekać nieco dłużej.

Przy okazji publikacji najnowszego raportu finansowego, firma Ubisoft poinformowała o kolejnym opóźnieniu premiery South Park: The Fractured but Whole.

Produkcja ukaże się dopiero w następnym roku fiskalnym, który rozpocznie się w kwietniu, a zakończy w marcu 2018. Dokładnego terminu wydania gry nie ujawniono.

Powodem przesunięciu debiutu, jest chęć doszlifowania tytułu - odpowiedzialni za projekt deweloperzy potrzebują kilku dodatkowych miesięcy.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że gra jest pierwszą, która powstaje bezpośrednio w Ubisofcie we współpracy z zewnętrznym partnerem. Mowa o twórcach oryginalnego serialu South Park, którzy są podobno „bardzo mocno zaangażowani po stronie kreatywnej”.

Nie jest to pierwsze opóźnienie produkcji. Według pierwotnych założeń, miała ujrzeć światło dzienne 6 grudnia, ale we wrześniu poinformowano, że tytuł ukaże się w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Gra będzie bezpośrednią kontynuacją Kijka Prawdy. Motywem przewodnim mają być tym razem komiksy i filmy z superbohaterami w rolach głównych. Cartman i spółka wcielą się w herosów, dzieląc się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny.

Podczas zabawy pokierujemy protagonistą z poprzedniej części cyklu. Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji co najmniej dwanaście zróżnicowanych klas postaci, każda zaś wyposażona zostanie w unikalne zdolności.

Nie zabraknie oczywiście wielu nawiązań do popkultury. Pojawią się odniesienia związane przede wszystkim z superbohaterami pokroju Iron-Mana, Spider-Mana czy Batmana.

South Park: The Fractured but Whole zostanie wydane na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze