Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony ujawniło nowe modele padów DualShock 4 - od firm Razer i Nacon

Razer Raiju i Nacon Revolution.

Sony ogłosiło, że nawiązało współpracę z Razerem oraz Naconem. Wraz z obiema firmami koncern stworzy dwa specjalne modele kontrolera DualShock 4 do konsoli PlayStation 4.

Urządzenia trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty premiery nie podano. Cena również pozostaje na razie tajemnicą.

Pierwszym z padów będzie Razer Raiju. Sprzęt zostanie wyposażony w dwa dodatkowe tylne spusty (tak zwane bumpery) oraz dwa odczepiane przednie przyciski (triggery). Pojawi się też możliwość ustawienia krótszego skoku dla poszczególnych guzików, co zwiększy czas reakcji.

Ponadto na froncie znajdzie się panel pozwalający sterować multimediami na PS4. Do tego wymienialne gumki dla analogów oraz wejście słuchawkowe, z opcją regulacji głośności w słuchawkach.

Razer Raiju

Kontroler posiadać ma też dwa profile ustawień, pomiędzy którymi gracze będą mogli się przełączać i dowolnie modyfikować.

Drugim zapowiedzianym modelem DualShocka 4 jest Nacon Revolution. Dostępne w padzie analogi wyróżniać mają się zwiększonym kątem wychylenia - do 46 stopni. Czułość drążków zwiększymy też z pomocą specjalnego oprogramowania.

Sprzęt wyposażony zostanie również w cztery przyciski, do których przypiszemy wybrane makra, a także w ośmiokierunkowy krzyżak. W zestawie znajdzie się też sześć ciężarków, z pomocą których zmienimy wagę kontrolera.

W urządzeniu dostępne będą cztery zestawy opcji. Profile dowolnie zmienimy instalowanym na PC programem. Aplikacja pozwoli zmodyfikować ustawienie przycisków na padzie, przypisać makra oraz zmniejszyć lub zwiększyć czułość analogów i spustów.

Nacon Revolution

Zarówno Razer Raiju, jak i Nacon Revolution, kompatybilne będą ze wszystkimi modelami PS4. Kontrolery podłączymy do konsoli kablem USB o długości trzech metrów.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły