Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony tonuje nastroje w temacie ewentualnego następcy PS Vita

Chłodno o wynikach sprzętu.

Wygląda na to, że na następcę konsoli PS Vita przyjdzie jeszcze poczekać, o ile sprzęt kiedykolwiek powstanie.

Choć przenośne granie jest sukcesem dla Nintendo, to Sony wypowiada się dość chłodno na temat tego segmentu rynku i swoich dotychczasowych dokonań na tym polu.

Nowe kolory PS Vita, tylko dla Japonii

- Szczerze mówiąc, Vita po prostu nie osiągnęła krytycznej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych czy w Europie Zachodniej - przyznał Shawn Layden, szef Sony Interactive Entertainment America, w rozmowie z magazynem Time, zapytany o przyszłe plany w tej sferze.

- Nie wiem czy chodziło o to, że było to kolejne urządzenie do noszenia i ładowania, czy też może fakt, że telefony i tablety spełniały podobną rolę. Ale gdy skończyły się premiery nowych treści, trudno było utrzymać Vitę jako dochodowy biznes.

Tymczasem Nintendo się udało, choć za pomocą urządzenia hybrydowego, łączącego konsolę stacjonarną z przenośną.

- To na pewno coś, na co czekali fani Nintendo - dodał Layden. - Jeśli spojrzeć na wyniki, widać, że wielu graczy to gospodarstwa domowe z dwiema konsolami. Bardzo często te dwie konsole to leżące obok siebie urządzenia PlayStation i Nintendo.

PlayStation Vita debiutowało w 2011 roku przy głośnym marketingu i obietnicach konsolowej jakości na sprzęcie przenośnym, lecz bardzo szybko zaczęło brakować gier klasy „AAA”.

Obecnie konsolka znalazła małą niszę jako sprzęt do produkcji niezależnych, często działających w systemie Cross-buy, a więc kupowanych - i działających - także na PS4.

W Japonii Vita poradziła sobie lepiej. We wrześniu ubiegłego roku na targach Tokyo Games Show zaprezentowano nowe wersje kolorystyczne, lecz od tego czasu o urządzeniu mówi się niewiele.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze