Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony San Diego pracuje nad "istniejącymi markami" PlayStation. Chodzi o Uncharted?

Sugestywne informacje w CV.

  • Studio Sony z San Diego pracuje podobno nad dotychczasowymi markami firmy
  • Spekuluje się, że zespół rozwija serię Uncharted

Zespół Sony w San Diego pracuje nad rozwojem „istniejących marek” związanych z platformą PlayStation - sugeruje były szef studia.

Michael Mumbauer kierował wspomnianą ekipą do listopada 2020 roku. W opisie profilu menedżera w serwisie LinkedIn - służącym za internetowe CV - zauważono informację, która wskazuje, czym obecnie zajmuje się firma.

„Jego najnowszym osiągnięciem jest zbudowanie dla PlayStation nowego, złożonego z utalentowanych osób, studia odpowiedzialnego za duże gry Action/Adventure. Mający siedzibę w San Diego i wykorzystujący własny silnik zespół utworzono w celu rozbudowywania istniejących marek i tworzenia historii dla graczy następnej generacji” - napisano.

Historia Nathana Drake'a zakończyła się na Uncharted 4

Nie wiadomo jednak, nad jakimi dokładnie „istniejącymi markami” pracują deweloperzy. Serwis Wccftech spekuluje, że może chodzić o kolejną odsłonę Uncharted - rozwijaną niegdyś przez Naughty Dog popularną serię, a obecnie porzuconą.

Nadmienić należy, że Sony do tej pory nie ogłosiło zespołu w San Diego jako własnego studia. Od kilku lat trwają jednak rekrutacje do ekipy i poszukiwania kolejnych pracowników.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze