Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - jak rozpocząć dodatek, wymagania

Gdzie jest DLC.

Na tej stronie dowiesz się, jak rozpocząć dodatek Wyspa Iki do Ghost of Tsushima. DLC wprowadza nowy, pokaźny obszar do eksploracji, a także sporo misji i aktywności pobocznych.

Rozszerzenia nie można rozpocząć bez spełnienia pewnego warunku - szczegóły poniżej.


Na tej stronie:


Wyspa Iki - co trzeba zrobić, aby mieć dostęp

Abyś w ogóle mógł rozpocząć Wyspę Iki, musisz dotrzeć do II aktu podstawowej gry, a więc odblokować obszar Toyotamy. Oznacza to, że fabularnie musisz zakończyć zadanie Cień samuraja, a więc uwolnić Shimurę z więzienia Kotun Chana.

Teoretycznie nie ma żadnych innych wymagań, ale musisz wiedzieć, że stan rozwoju twojej postaci jest przenoszony do nowej lokacji, a spotkasz w niej dość groźnych wrogów. Rekomendujemy więc:

Co prawda z Wyspy Iki nie można się wycofać, aż do zakończenia wątku fabularnego dodatku, ale zawsze możesz wczytać zapis sprzed wypłynięcia na wyspę, kiedy okaże się, że przydałoby się jeszcze rozwinąć postać.

Uwaga, ważna informacja: na wyspie Iki znajdują się wszyscy handlarze, a więc płatnerka, zbrojmistrz, kupiec, traper i łuczarka. Dodatkowo, na mapie znajdziesz też sporo surowców znanych z „podstawki” i wymaganych do ulepszania przedmiotów. Z tego względu częściowy rozwój postaci jest też możliwy na wyspie.

Jeżeli brakuje ci kilku mongolskich przywódców do odblokowania nowej postawy, również nie musisz się martwić - na wyspie bez problemu ich znajdziesz.


Jak zacząć dodatek

Jeżeli kupiłeś wersję gry z dodatkiem, to na mapie, we wspomnianej Toyotamie - środkowy region - powinna znaleźć się ikona podpisana jako Podróż w przeszłość (1). Właśnie tam musisz się udać, aby rozpocząć rozszerzenie.

Na miejscu będziesz musiał wykonać dość krótkie zadanie, przy okazji którego po raz pierwszy spotkasz Szamana.

Gdy uporasz się z przeciwnikami, zostaje już podejść do łodzi (2) i wypłynąć na Iki.

Przed wyruszeniem w podroż zobaczysz jeszcze finalne ostrzeżenie, przypominające, że przez pewien czas nie będziesz mógł wrócić na Cuszimę.

Po wybraniu „Tak”, natychmiast rozpoczniesz dodatek.

Więcej porad:

Spis treści: Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - poradnik do dodatku

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze