Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wysoka sprzedaż Ghost of Tsushima? Twórcy Days Gone nie są pod wrażeniem

Sprzedali więcej, a nikt ich nie chwali.

Sony na targach CES pochwaliło się między innymi sprzedażą Ghost of Tsushima, którego nakład osiągnął ponad 8 milionów egzemplarzy. Sprawę skomentowali między innymi twórcy Days Gone.

Jak wyjaśnił na Twitterze reżyser Jeff Ross, jego produkcja wypracowała jeszcze wyższe wyniki, lecz obeszło się bez świętowania i pochwał.

„Gdy odchodziłem z Sony, Days Gone było na rynku przez półtora roku (oraz miesiąc) i sprzedało ponad 8 milionów egzemplarzy” - napisał.

„Od tego czas sprzedano jeszcze więcej kopii, a potem ponad 1 milion na Steamie. Lokalny zarząd zawsze sprawiał, że postrzegaliśmy to jako wielkie rozczarowanie” - dodał Ross.

Deweloper uważa, że winne są między innymi media, które szeroko komentowały stan techniczny gry zaraz po premierze. W Days Gone nie brakowało bowiem błędów i problemów.

„Tak, media nam nie pomogły” - zgadza się Ross w odpowiedzi na komentarz jednego z fanów. W podobnym tonie wypowiedział się też John Garvin, scenarzysta oraz drugi reżyser gry.

„Tak, media nas zabiły...” - napisał, po czym przyznał jednak, że „na początku błędów nie brakowało”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze