Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sonic Frontiers ogromnym sukcesem. Sprzedano 2,5 miliona kopii

Sega chwali się wynikami.

Sega pochwaliła się ogromnym sukcesem Sonic Frontiers. Jak możemy się dowiedzieć, w ciągu pierwszego miesiąca na rynku sprzedano 2,5 miliona egzemplarzy gry. Jednocześnie przypomniano, że w przyszłym roku do graczy trafią trzy darmowe aktualizacje zawartości.

Tytuł dostępny jest na szerokiej gamie platform: Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC oraz Nintendo Switch. Według postu Segi na Twitterze, liczba dotyczy sprzedaży na całym świecie, zatem zapewne chodzi o łączną liczbę sprzedanych egzemplarzy na wszystkich platformach.

Wynik jest o tyle bardziej imponujący, że sprzedaż poprzedniej odsłony cyklu - Sonic Forces - według różnych danych nie przekroczyła nawet dwóch milionów egzemplarzy w ciągu trzech lat od premiery w 2017 roku. Sega jednak nie podała dokładnych danych dotyczących Forces, dlatego informacje te opierają się jedynie na wyliczeniach fanów. Niemniej sam fakt wstrzymania się Segi od publikacji wyników sugeruje niewielką sprzedaż.

Warto również dodać, że jest to jedna z najlepiej ocenianych części serii w ostatnich latach. Tytuł w serwisie Metacritic - zależnie od platformy - uzyskał oceny krytyków w przedziale od 61 punktów na 100 do nawet 81 na 100. Jednak w każdym wypadku opinie graczy były zdecydowanie pozytywne, utrzymujące się powyżej 8 na 10.

W odpowiedzi do Tweeta sega przypomniała, że w 2023 roku do graczy trafią także zapowiadane trzy darmowe aktualizacje zawartości. Pierwsza doda możliwość dostosowania ścieżki dźwiękowej gry, tryb fotograficzny oraz moduł wyzwań. Kolejna wprowadzi nowe znajdźki i wyzwania, natomiast trzecia - prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana - udostępni nową grywalną postać oraz elementy fabularne. Na ten moment nie podano konkretnych dat premier dodatków.

Read this next