Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Sonic lepszy niż Elden Ring? Oceny graczy jak zwykle zadziwiają

Zmatowieniec ugina się przed niebieskim jeżem.

Sonic Frontiers wywołuje całkiem niezłe zamieszanie w sieci ze względu na świetny oceny. Noty od graczy są nawet wyższe od Elden Ring, co dla niektórych wydaje się niedorzeczne.

Tak aktualnie prezentują się oceny Sonic Frontiers i Elden Ring w serwisie Metacritic (przykład PC i PS5):

  • Sonic Frontiers na PC: 8,4
  • Elden Ring na PC: 6,9
  • Sonic Frontiers na PS5: 8,4
  • Elden Ring na PS5: 7,8

Podobnie sprawa wygląda na Steamie, gdzie opinie o Sonic Frontiers są „przytłaczająco pozytywne”, a o Elden Ring - „tylko” „bardzo pozytywne”.

Trzeba jednak nadmienić, że liczba osób wystawiających oceny Sonic Frontiers jest znacznie niższa niż użytkowników oceniających Elden Ring. W przypadku wersji PS5 na Metacritic mowa o stosunku 2049 do 10270.

Oliwy do ognia z pewnością dolał niezwykle popularny youtuber Videogamedunkey, który zaledwie przedwczoraj opublikował prześmiewczy materiał o Sonic Frontiers. Nabijał się w nim właściwie z wszystkich elementów gry, wyraźnie dając do zrozumienia, że uważa ją za beznajdziejną. Filmik obejrzano już 2,4 miliona razy.

Po publikacji materiału, Sonic Frontiers mierzyło się na Metacritic z lekkim review bombingiem, przy czym zera wystawiły konta o pseudonimach „dunkeylover” czy „dunkeyfan”, wyraźnie nawiązując do wspomnianego youtubera. Dunkey został więc posądzony o „nasyłanie” swoich fanów na nową grę o Sonicu.

Dunkey odpiera jednak te zarzuty, twierdząc, że niedorzeczne nazwy kont wskazują na fakt, że to sami fani naddźwiękowego jeża chcą oczernić youtubera.

https://twitter.com/vgdunkey/status/1592145437053558787

Chciałem po prostu stworzyć zabawny filmik o grze, która mi się nie podoba. Byłem zszokowany ocenami od użytkowników, więc je pokazałem [w materiale - dop. red.]. Nie mogę być jedyną osobą, która czuje się jak szalona, kiedy na nie patrzy” - tłumaczy Dunkey.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze