Skip to main content

Dlaczego Sonic nie potrafi pływać? Twórca serii wyjaśnia zagadkę

Choć znajdzie się pod wodą.

Źródło zdjęcia: Sonic Frontiers

Jeden z kluczowych twórców serii Sonic - Yuji Naka - wyjaśnił, dlaczego słynny jeż nie potrafi pływać, skoro sympatyczne zwierzaki przecież dysponują taką zdolnością.

Dotychczas sądzono, że było tak, ponieważ deweloperzy z Japonii po prostu nie wiedzieli, że jeże potrafią pływać. Naka potwierdza, że tak właśnie było, choć dodał jeszcze jeden argument.

„Tak, nie widziałem tego. Dowiedziałem się, że jeże potrafią pływać, dopiero odczas wycieczki w niemieckim schronisku dla tych zwierząt” - napisał na Twitterze, wspominając europejską wyprawę z 2005 roku. „Ale Sonic nie potrafi pływać, ponieważ uważałem, że jako bohater powinien cechować się czymś, w czym nie jest dobry”.

Temat pływającego Sonica jest ponownie istotny, ponieważ 8 listopada na rynek trafi Sonic Frontiers, próba przeniesienia serii do dużego, otwartego świata, gdzie nie brakuje wody. W nowej odsłonie najwyraźniej będziemy mogli kontrolować bohatera pod wodą - pojawi się nawet wskaźnik oddechu.

Podwodne labirynty nie będą niczym nowym także dla osób pamiętających starsze odsłony, w dwóch wymiarach. Te wśród niektórych redaktorów Eurogamer.pl cieszyły się szczególnie małą sympatią, z powodu potrzeby ciągłego poszukiwania bąbli z powietrzem, by jeż nie utonął.

Zobacz także