Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sonic Forces umożliwi stworzenie własnego bohatera

W ramach trzeciego typu plansz.

Sega ujawniła, że w platformówce Sonic Forces - po raz pierwszy w historii cyklu - gracze otrzymają możliwość stworzenia własnej postaci.

Wykreowanym bohaterem pokierujemy jednak tylko w jednym z trzech rodzajów etapów. W planszach dwóch pozostałych typów - oferujących widok z boku ekranu oraz kamery umieszczonej za plecami podopiecznego - wcielimy się w tytułowego niebieskiego jeża.

Herosa stworzymy z pomocą rozbudowanego edytora. Najpierw wybierzemy zwierzęcy gatunek, którego przedstawicielem będzie postać - przygotowano siedem różnych, każdy ze specjalnymi umiejętnościami.

Przykładowo wilk automatycznie zbiera pobliskie pierścienie, zaś królik po otrzymaniu ciosu przez dłuższy czas jest odporny na kolejne obrażenia. Natomiast ptak wznosi się wyżej podczas podwójnego skoku, a miś potrafi wyprowadzić samonaprowadzający atak.

Następnie dopasujemy wygląd, dobierając zróżnicowany strój oraz akcesoria. Poszczególne kostiumy oraz ozdoby zmienimy też w trakcie właściwej zabawy.

Postać wyposażymy również w Wispons - gadżety będące rozwinięciem znanych z Sonic Colors „kolorów mocy”. Twórcy obiecują, że zagwarantują określone bonusy, między innymi podwajając siłę ataku czy zwiększając szybkość poruszania się.

W ekwipunku bohatera pojawi się także linka z hakiem - narzędzie przyda się w pokonywaniu przygotowanych przez autorów przeszkód.

Stworzona postać odegra istotną rolę w fabule, pomagając Sonicowi w powstrzymaniu doktora Eggmana przed przejęciem kontroli nad światem. Wystąpi nawet w przerywnikach filmowych.

Sonic Forces ukaże się w tegorocznym okresie świątecznym na PC, PS4, Xbox One i Switch.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze