Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z platformowego Sonic Forces prezentuje etap „2D”

Nie tylko TPP.

Sonic Forces, kolejna odsłona zasłużonej serii od zespołu Sonic Team, doczekało się w ubiegłym miesiącu materiału z rozgrywki, potwierdzającego kamerę umieszczoną za plecami niebieskiego jeża. Teraz okazuje się, że to tylko jeden z dostępnych typów poziomów.

Najnowszy materiał wideo pokazuje już dużo bardziej klasyczne podejście, z widokiem z boku podczas pędzenia przed siebie i zbierania złotych pierścieni, pomimo trójwymiarowej grafiki.

Także oprawa etapu łączy nowe elementy z tradycją, czyli ze strefą Green Hill Zone, znaną z wielu poprzednich odsłon cyklu:

Gra stawia więc na pewne nawiązania do przeszłości, lecz osoby preferujący całkowicie klasyczne podejście powinny raczej zainteresować się Sonic Mania, odświeżającym poziomy z poprzednich gier. Premiera latem na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Nie wiemy obecnie, jaki procent Sonic Forces spędzimy obserwując akcję z boku, a jaki przy rzucie zza pleców bohatera. W podobnym w założeniach Sonic Generations podział rozłożył się mniej więcej po połowie.

Sonic Forces debiutuje w okresie świątecznym tego roku, na PC, PS4, Xbox One i Switch.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze