Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Smartbandy i opaski fitness na Gwiazdkę 2019

Tanie i funkcjonalne.

Smartbandy to doskonały pomysł na prezent dla osób, które preferują aktywny tryb życia i uprawiają sport - albo mają noworoczne postanowienie, by zacząć. Urządzenia przydają się też do monitorowania snu oraz tętna.

Na Gwiazdkę 2019 najlepiej skłonić się ku dwóm doskonałym, a przy okazji tanim modelom - Xiaomi Mi Band 4 i Honor Band 5. Te opaski zyskują ogromną popularność nie tylko dzięki cenie, ale też wysokiej funkcjonalności.


Gry, konsole, smartfony, akcesoria, gadżety i wiele innych pomysłów na prezent dla gracza. Sprawdź nasze pozostałe propozycje prezentów na każdą kieszeń - Prezenty dla gracza na Gwiazdkę 2019 - poradnik zakupowy


Xiaomi Mi Band 4

Trudno znaleźć osobę, która nie jest zadowolona z zakupu tego smartbanda. Czwarta odsłona opaski od chińskiego producenta oferuje wyższą względem poprzednika rozdzielczość oraz ekran AMOLED, wyświetlający obraz w 16,7 milionach kolorów. Na ekranie pojawiają się powiadomienia o połączeniach, wiadomościach tekstowych, odtwarzanej muzyce i innych aplikacjach.

Mi Band 4 podczas biegania śledzi tempo i liczbę kroków, a miłośników pływania ucieszy wodoszczelność 5 ATM do 50m, rozpoznanie pięciu rożnych stylów pływania i rejestracja tempa poruszania się w wodzie czy liczby pociągnięć.

Do tego pomiar tętna w czasie rzeczywistym i ostrzeżenie, gdy tętno jest zbyt wysokie, a także monitorowanie snu - śledzenie płytkiej i głębokiej fazy. Wszystkie dane dotyczące zdrowia można rejestrować i analizować w dedykowanej aplikacji Mi Fit.


Honor Band 5

Honor Band 5, w niemal identycznej cenie, oferuje podobne możliwości i jest równie trafnym wyborem pod koniec 2019 roku. Urządzenie także dysponuje ekranem dotykowym AMOLED, wyświetlającym do 45 znaków.

Opaska zapewnia stałe monitorowanie tętna oraz rejestruje poziom nasycenia krwi tlenem, ułatwiając ocenę stanu ciała podczas treningu. Są też oczywiście pozostałe standardowe funkcje: dane o długości treningu, przebytym dystansie, częstości kroków, prędkości i spalonych kaloriach. Wodoodporność działa do 50m.

Honor Band 5 analizuje też jakość snu w czasie rzeczywistym, rozpoznając przy okazji codzienne nawyki związane ze snem. Funkcja lokalizacji telefonu pomoże natomiast znaleźć zgubę.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Tagi
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze