Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skull and Bones - jak naprawić statek

Jak naprawić uszkodzenia naszego okrętu.

Walka burta w burtę z innymi okrętami to esencja Skull and Bones. Czasami i nasz okręt dosięgną wrogie kule. Wówczas będziemy musieli poradzić sobie również z uszkodzeniami dlatego poniżej wyjaśniamy jak naprawić statek.


Na tej stronie:


Pakiety remontowe, jak ich użyć

Pierwszym sposobem na naprawę uszkodzeń są tzw. pakiety remontowe. Służą one do łatania dziur w naszym okręcie w trakcie walki, gdy znajdujemy się na morzu. Możemy z nich skorzystać w dowolnym momencie, ale po użyciu jednego z nich musimy chwilę odczekać zanim użyjemy kolejnego.

Żeby skorzystać z pakietu, uruchom menu kołowe w trakcie rejsu i wybierz pakiet remontowy [1] i zatwierdź jego użycie. Przed zastosowaniem pakietu zobaczysz na pasku stanu okrętu [2] jak duża jego część zostanie zregenerowana.

Jednak podstawowe pakiety remontowe nie naprawią wszystkich uszkodzeń. Ciężki ostrzał przeciwników może sprawić, że otrzymamy obrażenia trwałe. Te są wyrażone poprzez zakreskowaną w kolorze czerwonym część paska stanu okręty. Do ich naprawienia konieczne będą albo zaawansowane pakiety remontowe, albo wizyta w osadzie pirackiej i kompletna naprawa okrętu w porcie.


Skąd wziąć pakiety remontowe

Pakiety zdobędziesz na kilka sposobów. Najłatwiej jest zejść na ląd w osadzie pirackiej i kupić je u handlarzy lub zamówić u cieśli (pod warunkiem, że mamy wystarczające przedmioty).

Równie dobrze możesz zdobyć takie pakiety za darmo - po prostu łupiąc i niszcząc napotkane na morzu statki, które również posiadały zestawy do naprawy.


Naprawa w porcie

W przeciwieństwie do pakietów, naprawa w porcie gwarantuje odzyskanie pełni możliwości przez nasz okręt w sposób natychmiastowy. Wszystkie uszkodzenia zostaną naprawione, łącznie z tymi najpoważniejszymi. Wystarczy wejść do menu zarządzania okrętem i wybrać opcję naprawy. Jej koszt jest ściśle uzależniony od bieżącego stanu naszego okrętu.

Następnie: Skull and Bones - czy można grać samemu, single player

Spis treści: Skull and Bones - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Skull and Bones - szanty, jak rozpocząć piosenkę

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Skull and Bones

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze