Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skull and Bones - jak duża jest mapa, wszystkie regiony

Poznajemy basen Oceanu Indyjskiego.

Świat gry Skull and Bones jest osadzony w basenie Oceanu Indyjskiego w XVII wieku. Poniżej prezentujemy wszystkie regiony oraz wyjaśniamy jak duża jest mapa.


Na tej stronie:


Jak duża jest mapa

Mapa gry kształtem przypomina prostokąt o wymiarach 30 km na 20 km. Ostatecznie świat gry to mniej więcej 625 km kwadratowych, w głównej mierze wypełnionych otwartym morzem oraz licznymi wysepkami.

Krajobraz lądowy jest zróżnicowany, ponieważ w grze możemy dopłynąć do wschodniej części Afryki, Azji Południowo-Wschodniej, na Madagaskar oraz do Indonezji. Mapa jest podzielona na cztery główne regiony, które opisujemy poniżej.


Wybrzeże Afryki

Zachodnia część dostępnej mapy, wzorowana na wschodnich wybrzeżach Afryki. Charakteryzuje się licznymi rzekami i śródlądowymi akwenami, po których możemy śmiało pływać. Znajdziemy tutaj liczne kopalnie należące do Konfederacji Ungwany, zwłaszcza na północy regionu. Ponadto, możemy natrafić na tym obszarze na forty Kompanii Królewskiej.


Czerwona Wyspa

Obszar startowy gry z bujną fauną i florą. Kształtem przypomina obszar Madagaskaru. Dominują tutaj dwa lokalne klany - Ludy Morza oraz Klan Fara. Ponadto napotykamy licznych piratów, których stolicą jest osada Sainte-Anne położona na wyspie o tej samej nazwie. W południowo-wschodniej części rejonu swoje forty posiada Kompania Królewska.


Otwarte Wody

Najniebezpieczniejszy obszar w grze. Oddziela region afrykański od Indii Wschodnich. Jedynymi frakcjami pływającymi pod tych wodach są Kompania Królewska, Holenderska Liga Kupiecka oraz piraci, którzy chętnie będą nas atakować. Najlepiej przemieszczać się tam od wyspy do wyspy. Często występują tam również potężne sztormy z wielkimi falami.


Indie Wschodnie

Region wzorowany na Indonezji oraz Azji Południowo-Wschodniej. Na południu znajdziemy liczne miasta i osady należące do Holenderskiej Ligi Kupieckiej. Na północy - w części kontynentalnej - odnajdziemy osady należące do Dominium Rempah. Mniej więcej pośrodku znajduje się Telok Penjarah - druga po Sainte-Anne kryjówka piracka w grze.

Następnie: Skull and Bones - jak handlować, najcenniejsze towary

Spis treści: Skull and Bones - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Skull and Bones - jak zbierać surowce

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Skull and Bones

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze