Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Silnik Unity zadziała na X360 i Xbox One

Z wsparciem dla Kinecta, SmartGlass i „nieograniczonych możliwości serwerów w chmurze”.

Microsoft podpisał umowę z twórcami Unity, dzięki czemu gry wykorzystujące ten silnik zobaczymy także na konsolach Xbox 360 i Xbox One.

Twórcy Unity przygotują także kilka nowych narzędzi dla deweloperów koncentrujących się na Xbox One, w tym wsparcie dla Kinecta, aplikacji SmartGlass i „nieograniczonych możliwości serwerów w chmurze".

Według producenta silnika, społeczność użytkowników Unity liczy już niemal 2 mln deweloperów. Narzędzie jest szczególnie popularne wśród firm i twórców niezależnych, których nie stać na drogie licencje lub tworzenie własnych rozwiązań.

- Nagle mamy silnik, który oferuje równe możliwości dla wszystkich - mówi Ragnar Tornquist, który pracuje nad przygodówką Dreamfall Chapters właśnie na Unity.

- Bez względu na to, jak duży masz zespół, dostajesz silnik z pełnym zestawem opcji, nie musisz płacić milionów dolarów, by otrzymać dodatkowe funkcje. Unity jest tanie i przystępne.

Prezentacja najnowszej wersji silnika
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze