Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowa gra Otherland od polskiego studia trafi na Early Access

Powrót po siedmiu latach.

Otherland - sieciowa produkcja RPG bazująca na książkach Teda Williamsa - miała pierwotnie ukazać się w 2010 roku. Później datę zmieniono na 2012 r. Teraz - siedem lat po pierwszej zapowiedzi Eurogamera - tytuł zmierza na Steam.

Grafika koncepcyjna

Debiut w programie Early Access z wczesnymi wersjami gier zaplanowano na przyszły tydzień - 26 sierpnia.

Za projekt odpowiada studio Drago Entertainment z Krakowa, które w dorobku ma między innymi taktyczne Cold Zero oraz RPG Grimlands. Firma korzysta z silnika Unreal Engine.

Dokładne losy projektu są tajemnicą, ale wiemy, że dwa lata temu prace nad Otherlands przekazano z nieistniejącego już RealU właśnie do Drago Entertainment. Od tego czasu przeprowadzono podobno dwie fazy zamkniętych testów.

Po okresie dostępności w programie Early Access, premierę pełnej wersji zaplanowano na początek 2016 roku.

Otherlands bazuje na założeniach z kultowych książek science-fiction od Teda Williamsa. Według ich założeń, technologia rozwinęła się na tyle, by umożliwić generowanie skomplikowanych światów w rzeczywistości wirtualnej. To właśnie te zróżnicowane uniwersa będą odwiedzać gracze.

W planach są cztery klasy postaci, zręcznościowa walka „bez celowania”, szerokie możliwości zmiany wyglądu postaci, a także własne domostwa i tryb PvP.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze