Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shelter 2 - niezależny symulator rysia opóźniony do przyszłego roku

W planach jest inna produkcja.

Szwedzkie studio Might and Delight poinformowało, że opóźnia premierę niezależnej produkcji Shelter 2 z powodu natłoku prac.

Inny, tajemniczy projekt studia

Tytuł opowiadający o życiu rodziny rysiów w mroźnym lesie miał zadebiutować jesienią, ale debiut przełożono na I kwartał przyszłego roku. Platformy docelowe to PC i Mac.

„Eksperymentujemy z typem gry, której nigdy wcześniej nie tworzyliśmy i jesteśmy zmuszeni dodać do harmonogramu kilka dodatkowych miesięcy” - wyjaśniają deweloperzy.

Nie ujawniono, jakie eksperymenty ma na myśli Might and Delight. Pierwsza odsłona Shelter bazowała na podobnym koncepcie, lecz gracz wcielał się w borsuka.

W związku z nowym bohaterem głównym zmieni się także rozgrywka - większą rolę odegra teraz sprawne poruszanie się, zręczność oraz wytrzymałość. Ogólne założenia są jednak identyczne: zadaniem graczy będzie ochrona kociąt i dbanie o ich potrzeby.

Nie bez znaczenia może być fakt, że deweloperzy opublikowali jednocześnie tajemniczy obrazek ze swojego drugiego projektu, który ukaże się jeszcze przed Shelter 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze