Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ryś głównym bohaterem Shelter 2

Pierwszy zwiastun gry niezależnej.

Szwedzkie studio Might and Delight zapowiedziało kontynuację nietypowego Shelter z sierpnia ubiegłego roku. Tym razem wcielimy się jednak nie w borsuka, lecz w rysia.

W związku z nowym bohaterem głównym, zmieni się także rozgrywka - większą rolę odegra teraz sprawne poruszanie się, zręczność oraz wytrzymałość. Ogólne założenia są jednak identyczne: zadaniem graczy będzie ochrona kociąt i dbanie o ich potrzeby.

„Koncept Shelter 2 polega na utrzymaniu rodziny przy życiu” - mówi szef studia, Anders Westin, cytowany w informacji prasowej. „Ale dyktowanie tempa i stylu rozgrywki zostawiamy samym zwierzętom. Borsuk gwarantował powolną i liniową podróż, ale dzięki rysiowi doświadczenie będzie mocniejsze, a poprawa statystyk i polowanie dużo ważniejsze.”

Twórcy ponownie stawiają także na nietypową oprawę graficzną. „Piękno natury idzie krok w krok z jej dzikością” - dodaje menedżer. „Rysie są w środku łańcucha pokarmowego, a w zimnej tundrze spotkać można dużo groźniejsze gatunki.”

Premiera jesienią tego roku, na komputerach osobistych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze