Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial 1899 - zielony robak: czym jest

Tajemniczy chrząszcz: wyjaśniamy, co oznacza.

W serialu „1899” pojawia się zielony robak, a tak naprawdę chrząszcz, a więc owad, którego widzimy, gdy tajemniczy mężczyzna wypuzcza go z rąk, aby otworzyć drzwi do kajuty, znajdującej się obok głównej bohaterki. Wyjaśniamy, czym jest ten robak i co może mieć wspólnego z mitologią egipską.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy cześć zakończenia serialu 1899. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


  • Serial pokazuje chrząszcza w różnych sytuacjach. Owad porusza się niczym robot, a za jego pomocą bohaterowie albo otwierają drzwi, albo otwierają przejścia pomiędzy światami.
  • Widzimy również zdarzenie prawdopodobnie z rzeczywistości, w którym Elliot wraz ze swoją matką - główną bohaterką Maurą - odpoczywają na świeżym powietrzu. Elliot odnajduje chrząszcza i pokazuje go mamie, ale ta prosi, by syn wypuścił robaka, by mógł dalej żyć. Co Elliot czyni.

Gdy już dowiadujemy się, że bohaterowie są w symulacji, a nie prawdziwym świecie, kwestia obecności zielonego robaka jest mniej tajemnicza, ale wciąż nie do końca jasna i wytłumaczona.

Chrząszcz został najpewniej stworzony dla Elliota

Przypuszczamy, że jest to najprawdopodobniej jeden z obiektów symulacji, stworzony przez matkę dla Elliota. Być może po to, aby uwiarygodnić pierwszą symulację - w symulacjach istotne są detale, które ją urzeczywistniają. Niewykluczone, że potem to Daniel - ojciec Elliota - przeprogramował robaka do własnych celów.

Warto pamiętać, że to zielony chrząszcz wskazał Maurze drogę do zamkniętego w szafce syna, gdy po raz pierwszy ekspedycja z Cerberusa odwiedziła Prometeusza. Robak miał więc również przypisane różne funkcje oraz cele, co tylko pokazuje, że musiał zostać przeprogramy przez Daniela, a być może samą Maurę w przeszłości.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w mitologii egipskiej chrząszcze - a dokładniej skarabeusze - mają symbol ponownych narodzin i wybudzenia się. To dlatego były umieszczane w grobowcach.

Więcej o serialu 1899:

Więcej o serialu 1899:

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze